Kroniek 1998 van Castricum Januari 1 Castricum telt 22.750 inwoners; 70 meer dan op 1 januari 1997. 3 De gemeentelijke manifestatie C'98 ter gelegenheid van de jaarwisseling staat in het teken van vrije tijd en recre atie. Verschillende muziek- en dansgroepen treden op. Burgemeester Schouwenaar houdt een nieuwjaarstoe spraak waarin hij vooruitblikt op de op stapel staande samenvoeging met Akersloot en Limmen. 22 Officiële installatie van de Jongeren Advies Raad door wethouder Van Hemert. 28 Het oude sigarenwinkeltje van Guurtje Stuifbergen wordt in verband met een nieuwbouw-plan gesloopt. Februari 7 Vanwege ongeregeldheden in de afgelopen weekenden wordt discobezoekers uit Heiloo en Alkmaar vanaf 23.00 uur de toegang tot de treinen geweigerd. De horeca zet bussen in. 17 Mevr. Van Dijk-Lemstra viert in de Santmark haar hon derdste verjaardag. 21 De heer Cees Bruggeman neemt afscheid als directeur van de stichting Kunstzinnige Vorming Castricum. 27 Overlijden van de heer G.J. Korrelboom, voormalig direc teur van het Jac.P.Thijsse College. Maart 2 Het wagenpark van de gemeente Castricum is twee voer tuigen rijker. Wethouder A. Lamme neemt twee elektro- karren vooral voor het ophalen van zwerfvuil in gebruik. 4 Verkiezingen voor de gemeenteraad. De VVD en Groen Links boeken twee zetels winst. Castricum Aktief wordt gehalveerd. Het CDA en de PvdA behouden hun drie zetels. 6 Onthulling van een plaquette op de gevel van het apparte mentengebouw aan de Klapweide ter herinnering van de archeologische vondsten in dit gebied. 7 Lijsttrekker J. Zandbergen keert zijn partij Castricum Aktief de rug toe en gaat op persoonlijke titel verder. 10 De brandweerlieden H. Hemmer, R. Sprengers, J. Brakenhoff en H. Langeveld nemen afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. 21 Reünie ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de muziekvereniging Emergo. 24 Culturele manifestatie van 25 groepen/instellingen in het Jac.P. Thijsse College. 26 Buitengewone raadsvergadering in de Ned. Hervormde kerk waarbij afscheid wordt genomen van de raadsleden die niet in de nieuwe raad zullen terugkeren. Het zijn mevr. A.C.M.T. Deen, mevr. G.A.M. Duinmeijer- Beentjes, mevr. M. Beens-Jansen, en de heren J.P. van Hemert, J.M. Postma, B.A. Tempelman. P.G.B. de Wolf, A.B. Visser en T.A.J. Rouwhorst. April 3 Afscheid van de burgemeester J.M. Schouwenaar die per 7 april benoemd is tot burgemeester van Maarssen. 5 Vincent Veldt wordt Nederlands jeugdkampioen biljarten. 8 In verband met de fusieplannen wordt een waarnemend burgemeester benoemd. De heer C.J.D. Waal wordt in een buitengewone raadsvergadering geïnstalleerd. 10 Burgemeester verricht samen met medewerkster Lobke Boot de opening van de Juma-winkel in de Dorpsstraat: een cadeauwinkel van De Tunnelbedrijven in samenwer king met de stichting Dagcentra IJmond. 14 De nieuwe gemeenteraad wordt geïnstalleerd. Tot wethou ders worden benoemd de heren A. Lamme (VVD), E. Meijer (PvdA) en IJ. van Gosliga (CDA). 16 Staatssecretaris Erica Terpstra legt de eerste steen voor wooncentrum Sciebeek aan Het Strengh. 22 Historisch ja-woord in de trouwzaal van Castricum in het kader van "geregistreerd partnerschap". De heren W. Harmelinck en E. Paepe beloven elkaar trouw. 22 Riet de Klaver, al 26 jaar actief binnen de Dierenbescher ming ontvangt de eremedaille van de bond. 25 Een glasvezelkabel uit Amerika voor telefoonverkeer wordt op het Castricumse strand aan land getrokken. 26 De Castricumse Reddingsbrigade viert het 50-jarig jubi leum. Op het sportpark Wouterland wordt een eigen onderkomen in gebruik genomen. 30 Niet minder dan acht koninklijke onderscheidingen wor den door de burgemeester uitgereikt. Mevr. Van de Kieft, mevr. Van Tergouw, mevr. Riethorst-Nijhuis, Frans van Dusschoten, Henny Huisman. Jeep ter Heide en Hans van Herwijnen worden geëerd. Mei 6 Verkiezingen voor de Tweede Kamer. Plaatsgenote mevrouw Corrie Hermann, voormalig directeur van de GGD, wordt voor Groen Links gekozen in de Tweede Kamer. 71

Jaarboek Oud Castricum | 1999 | | pagina 71