Schenkingen aan de werkgroep 1998-1999 De oproep van de Werkgroep om voorwerpen, documenten en foto's met mogelijk historische waarde aan de Werkgroep af te staan, heeft ook dit jaar weer bij vele personen en instanties in Castricum een goed gehoor gevonden. De Werkgroep neemt de geschonken zaken op in de collectie en zal waar mogelijk gebruik maken van de materialen bij tentoonstellingen en voor educatieve doeleinden. Iedere schenker heeft een officiële schenkingsacte gekregen en alle schenkingen worden jaarlijks in het jaarboekje vermeld. Schenkingen juli 1998 tot en met juni 1999 (de schenkers zijn allen woonachtig in Castricum, tenzij anders vermeld): Mevr. De Vries Gemeente Castricum A. Hollenberg H. van Amersfoort, Lisse A. de Graaf-Zuurbier G. van Weel, Beverwijk Mevr. Zonneveld-Dijkman A. Korsman H.Z. Hommes Gemeente Castricum K. Zonneveld C. de Ruijter S. Quax J.H.A. de Vries W. Hespe Mevr. A. de Haas-Mooij, Heerhugowaard Mevr. Zonneveld-Kuijs Mevr. Bosch W.P. Pennekamp foto-albums Duin en Bosch video-opname "Holland in beeld" (Castricum) zaaimachine Orgaan van den Vereenigingsraad 7-11-1941 ansichtkaart Dorpsstraat Castricum 8 exemplaren "De Wacht", weekblad voor gemobiliseerden en Paaschnummer 1940 "Nieuwsblad van Castricum", jaargangen 1945-1949; 175 exemplaren van het in oorlogstijd illegaal in Castricum uitgegeven blad "Strijd"; diverse affiches en au thentieke documentatie uit de Tweede Wereldoorlog, diverse gereedschappen foto fittersploeg bij spoorwegovergang Mient-Vinkenbaan bouwteam firma Res bij bouw Leenaershuis in 1959 foto pand Schram hoek Dorpsstraat/Overtoom 4 ansichten duingebied Jeltjeslaan en Dennelaan uniformen en helmen B.B. receptieboek 25-jarig jubileum "De Eendracht", vereniging van melkslijters het oud-archief KVP Castricum informatieboekjes Forensen kampeervereniging Bakkum "KvB" 1983 t/m 1992 "Gens Nostra" 1993 - 1997 boek: "Dit land boven het IJ" "Gids voor Castricum", schoolopdracht januari 1942 van Hans Jacobs (radiover slaggever/journalist) destijds woonachtig in huis op kampeerterrein Bakkum en oorkonde kampeerterrein, familiefoto's 50 dia's leerlingen De Kandelaar basisschool unieke verzameling van meer dan 2600 ansichtkaarten, foto's etc. De heer Pennekamp schenkt zijn giganti sche collectie oude ansich tkaarten en fo to's aan de Werkgroep Oud Castricum. V.l.n.r.: de heer Pennekamp. Wil Steeman, mevr. Pennekamp en Simon Zuurbier.

Jaarboek Oud Castricum | 1999 | | pagina 40