In memoriam Tiny Bakker Op 13januari 1999 is Catharina G. Bakker - van der Wolff op 82-jarige leeftijd overleden. Dit is naast een groot verlies voor haar familie ook een gevoelig verlies voor de Werkgroep Oud- Castricum. Mevr. Bakker is in 1977 bij de Werkgroep gekomen en heeft sindsdien tot in de maand waarin zij is overleden nog bijna wekelijks op dinsdagavond het archief in Alkmaar be zocht. Zij was daarbij voor de andere archiefbezoekers een heel bekende verschijning en ook veruit de oudste bezoeker. Het is een unicum dat iemand van haar leeftijd nog zo volop meedeed met de activiteiten van de Werkgroep en dat terwijl zij inmid dels moeilijk ter been was. Op het archief werd mevr. Bakker daarom in een rolstoel rondgereden; ze zat hierin ook aan tafel te schrijven. Dat dwong diep respect af bij de overige archief- bezoekers, waarvan nog onlangs iemand onverwachts een foto van haar heeft genomen, die hierbij is afgebeeld. Onvoorstelbaar veel schrijfwerk heeft zij in de loop der jaren verricht. Zo heeft zij onder andere voor het onderzoek naar Castricumse families talloze geboorte-, trouw- en overlijdens akten uit de Burgerlijke Stand op het archief overgeschreven. Ook had mevr. Bakker als taak op zich genomen om de plaat selijke kranten zorgvuldig te bewaren om te worden ingebon den; ze maakte hieruit uittreksels van het belangrijkste plaatse lijke nieuws, dat weer diende voor de publicatie van de kroniek in ons jaarboekje. We zullen mevr. Bakker bij Oud Castricum missen, wegens het vele werk wat ze deed, maar vooral ook door haar aanwezig heid op dinsdagavond, haar kennis, haar ideeën, maar bovenal haar markante persoonlijkheid. In memoriam Ger van Geenhuizen Gerrit van Geenhuizen is op 9 maart 1999 op 70-jarige leeftijd overleden. Hij werd al vanaf 1970 betrokken bij de activiteiten van de Werkgroep Oud-Castricum door zijn zoon Bob, die des tijds enthousiast deelnam aan de archeologische opgravingen. Ger van Geenhuizen voelde zich door zijn historische interes se en door de activiteiten van zijn zoon steeds meer bij het wel en wee van de werkgroep betrokken en werd in 1972 lid. Toen in 1974 oud-wethouder Klaas Veldt vanwege zijn hoge leeftijd het voorzitterschap van de Werkgroep wilde neerleggen, werd er niet vergeefs een beroep op Ger van Geenhuizen gedaan om deze taak op zich te nemen. Dat voorzitterschap heeft hij gedu rende een zeer lange periode (17 jaar) tot in 1991 bekleed. Een periode waarin de werkgroep een enorme groei heeft meege maakt en veel activiteiten onder zijn bezielende leiding werden ontplooid. De werkgroep groeide naar ruim 800 donateurs, werd in 1975 omgevormd naar een stichting en gaf in datzelfde jaar een rapport uit met als titel "Een toekomst voor Castricum's verleden" met een inventarisatie van waardevolle historische panden, straatbeelden en landschappen als oproep aan het Gemeentebestuur om uitermate zorgvuldig met historisch Castricum om te gaan. In deze periode van 17 jaar zijn vele op gravingen verricht, werden verscheidene tentoonstellingen en dia-avonden georganiseerd en werd gestart met de uitgifte van een jaarboekje. Tot aan zijn overlijden was Ger van Geenhuizen actief voor Oud-Castricum. Wij bewaren aan hem de herinne ring van een zeer toegewijde en enthousiaste voorzitter en een gewaardeerd werkgroepslid. 32

Jaarboek Oud Castricum | 1999 | | pagina 32