Juli 5 De fotoclub Castricum exposeert in de oude dorpskerk foto's on der het motto "Castricums Monument in beeld". 27 Volgens een onderzoek van de Consumentenbond is Castricum de gemeente met de laagste belastingen in Noord-Holland-noord. Augustus 4 Bij een uitslaande brand is de tweehonderd jaar oude boerderij van de familie Dam in de Oosterbuurt geheel verwoest. 10 Sprake is van een hittegolf. De Zeeweg wordt enkele uren afge sloten omdat er in de omgeving van het strand geen parkeerplaats meer te vinden is. 15 Dankzij een gezamenlijke inspanning van bank en gemeente heeft Bakkum nu ook een pinautomaat. September 13 Ter gelegenheid van Open Monumentendag is in de uit 1904 da terende Duinrandschool een tentoonstelling ingericht over de bouwgeschiedenis en is er een expositie van Perspectief. In de Pancratiuskerk wordt orgelspel ten gehore gebracht en zingt Anneke Kraakman. 17 De bioscoop Corso bestaat 60 jaar. 25 Wethouder Lamme opent het appartementengebouw Hendriksveld. Oktober 4 Feestelijke bijeenkomst van de afdeling Castricum Algemene Ned. Bond van Ouderen (ANBO) ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan. 5 Voor de 4e keer wordt het motorsportspektakel Bakkum Beach Cross gehouden. 10 Start van de campagne "Veilig Wonen" van de politie. 22 De heer Fred de Gans maakt na 25 jaar zijn laatste haring schoon in de bekende haringkar aan de Dorpsstraat/Overtoom. 23 Presentatie van het 20e jaarboekje van de werkgroep Oud- Castricum. 31 Jubileumshow van het koor We Independent in De Clinghe. Het koor onder leiding van Leo Prinz heeft 25 jaar bestaan. November 1 Start van een proefneming met verlaging van het waterpeil in de Castricumse sloten en vijvers. Onderzocht wordt of op die ma nier de overlast van het hoge grondwater in de bebouwde kom voorkomen kan worden. 3 De gemeenteraad stelt het Integraal huisvestingsplan voor het onderwijs (IHP) vast. Het plan voorziet onder meer in nieuw bouw van het Bonhoeffer College en uitbreiding van het Jac P. Thijsse College. 7 In totaal 8 lokalen en diverse bergruimten van het Bonhoeffer College zijn door brand verwoest. 11 Het predikaat Kem met Pit toegekend aan het buurtcomité 't Duintje. 17 De eerste van vier wijkavonden. waarin het gemeentebestuur met de burgers spreekt over alles wat hen bezighoudt. 20 Lezing door Hans van Weenen over het Castricumse kasteel Kronenburg trekt honderden belangstellenden. 23 Organist de heer J. Boogers ontvangt een pauselijke onder scheiding. December 11 Voorlichtingsavond in het gemeentehuis over voorgenomen proef boringen naar aardgas voor de kust van Castricum. 13 In Roozendaal is een monument onthuld op de plaats waar 8 ver zetsstrijders waaronder Leo Toepoel uit Castricum gefusilleerd werden. 18 Nadat een grote meerderheid van de inwoners van Castricum, Akersloot en Limnten zich voor een fusie van deze drie gemeenten had uitgesproken, spreken ook de raden van Castricum en Limmen zich daar positief over uit. De raad van Akersloot zal later een zelfde besluit nemen. 19 Gedeputeerde mevrouw Van Diepen-Oost opent de tentoonstel ling "Begraven dorp" in het bezoekerscentrum De Hoep. De ten toonstelling geeft een indruk van de resultaten van de archeolo gische opgravingen in de Oosterbuurt. 28 Tot sportman van het jaar is de ultra-lange-afstandloper Ron Teunisse uitgeroepen. Bij de dames werd rugby-ster Sascha van Baar winnares en bij de sportploegen de Castricumse Rugbyclub. 29 Mevr. Antje Beltman - Roest Crollius, bekend o.a. als organisa trice van de bloedafname-avonden van het Rode Kruis, op 64- jarige leeftijd overleden. 31 Woningbeheer Noorderkwartier draagt alle taken van de gefu seerde woningbouwverenigingen St. Joseph en Goed Wonen over aan de nieuwe Woningbouwvereniging Castricum. C.G. Bakker- van der Wolff N.A. Kaan 64

Jaarboek Oud Castricum | 1998 | | pagina 64