Kroniek 1997 van Castricum Januari 1 Castricum telt 22680 inwoners; 37 meer dan op 1 januari 1996. 4 Ondanks de felle concurrentie van de televisie-uitzending van de elfstedentocht, worden de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie en de manifestatie C'97 druk bezocht. Het thema dit jaar is "wo nen". 12 De Carnavalsvereniging De Windtrappers viert het 25-jarig be staan. 27 Ab Weda, een bekende Bakkuntmer, die in veel verenigingen en organisaties aktief was, is op 77-jarige leeftijd overleden. 30 De gemeenteraad beslist dat cafetaria Family (Dorpsstraat 47) moet sluiten, omdat het pand geen horeca-bestemming heeft. De gemeente wacht een schadeclaim. Februari 27 De gemeenteraad besluit aan de minima een koudetoeslag als te gemoetkoming in de hoge stookkosten toe te kennen. 27 Overgegaan wordt tot het instellen van een onderzoek jeugdbe leid en de oprichting van een Jeugd Advies Raad (JAR). Maart 6 Tessa de Bree wordt Nederlands kampioen op de reuzenslalom. 8 Fanfareorkest Emergo is Nederlands kampioen geworden. 13 Castricumse vrijwilligers brengen een vrachtauto met overtollig schoolmeubilair naar Balatonfüred. 18 Gedeputeerde De Zeeuw slaat de eerste paal voor een complex van 10 appartementen aan het Schoutenbosch. 19 In het kader van de Nationale Boomfeestdag worden door leer lingen van de Visser 't Hooftschool bomen geplant in de omge ving van het Schoutenbosch. 22 Afscheid van Jaap Hartog als commandant brandweer en over dracht van het commando aan Wim Beukers. April 14 Een deputatie van 50 personen uit Balatonfüred bezoekt Castricum. 16 Ondertekening in het raadhuis van de overeenkomst tot verkoop van de machtiging tot exploitatie van het Castricumse kabelnet aan Casema. De gemeente ontvangt 2.9 miljoen gulden. 16 In het ziekenhuis Duinenbosch wordt het boek "Gesticht in de duinen" gepresenteerd. Het behandelt de geschiedenis van de provinciale ziekenhuizen in de periode 1849-1994. 17 Inspraakavond ter voorbereiding van plannen voor herinrichting van de Burgemeester Mooijstraat. 20 Mevrouw Houwing-Heida woonachtig in Sans Souci is 100 jaar geworden en krijgt de burgemeester op bezoek. 23 De heren Van den Akker en Van Pelt worden in 't zonnetje ge zet bij hun afscheid als lid van het Sociaal Beraad. 29 De heer G. de Boer wordt voor zijn verdiensten op maatschap pelijk gebied onderscheiden als lid van de Orde van Oranje Nassau. Mei 15 Receptie en start van de festiviteiten ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de voetbalvereniging Vitesse '22. De werk groep Oud-Castricum heeft een tentoonstelling ingericht over het verleden van de club. 19 De gerenoveerde Beatrixklok en omgeving wordt door burge meester Schouwenaar officieel in ere hersteld. Met ondersteu ning van het buurtcomité 't Duintje zullen vrijwilligers het plant soen onderhouden. 23 Het nieuwe pand van de ABN Amro Castricum wordt officieel geopend. 28 De Katholieke Bond van Ouderen (KBO) viert het 35-jarig be staan. 29 De gemeenteraad verklaart zich unaniem tegen iedere uitbrei ding van Schiphol en ook tegen een tweede luchthaven in de Noordzee. Juni 17 De Kruisvereniging Castricum is tijdens een buitengewone al gemene ledenvergadering officieel opgeheven. De taken worden thans door Thuiszorg IJmond uitgevoerd. 25 De wielerronde "de Dubbele Lus van Castricum" trekt vele deel nemers en er is een grote publieke belangstelling. 26 De raden van Akersloot, Limmen en Castricum besluiten een on derzoek in te stellen naar de mogelijkheden van samenwerking, dan wel fusie van de drie gemeenten. 28 De horeca-ondernemers zetten bussen in voor de afvoer van ho- recabezoekers nu de Ned. Spoorwegen wegens ongeregeldheden deze klanten weert. Na middernacht zijn de treinen verboden ter rein voor het uitgaande publiek. 28 De heer Kees van Noort o.a. voormalig voorzitter van de CDA- fractie in de gemeenteraad op 67-jarige leeftijd overleden. 30 Presentatie van een gids met wandel- en fietsroutes door het bu reau IJmond IJzersterk dat de ontwikkeling en versterking van het bedrijfsleven in de IJmond ten doel heeft. 63

Jaarboek Oud Castricum | 1998 | | pagina 63