9 juni 1897 23 juni 1897 De heer Kuijs beklaagt zich over het te snel rijden van de stoomtram vanaf de kerk tot het dorp (de R.K.-kerk stond toen nog wat verwij derd van het dorpscentrum). De heer Spaansen vraagt of er niet een maatregel genomen kan wor den tegen de bedelarij. De burgemeester meent dat het meest af doende middel is om aan de huizen niets te geven. Er is een gemeentelijke afkondiging op verzoek van het bestuur dei- afdeling 'Noord-Holland benoorden het IJ' der Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren, luidende: Dieren te mishandelen is laag en wreed. - Pijnig en martel daarom Uw vee niet bij 't slachten, vervoer Uw vee. de arme nuchtere kalveren vooral zonder hen te laten lijden. - Beroofde nuttige zangvogels niet van hunne eieren of jongen. - Trap of sla Uwe trekhonden niet; belast hen niet tot zij bezwijken! Ook de dieren hebben gevoel". 15 juni 1897 Er worden verkiezingen gehouden voor een lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal in het kiesdistrict Beverwijk, waartoe ook Castricum behoort. Cornelis Spaansen wordt in het jaar 1897 herkozen als raadslid. Hij was op 22 dec. 1863 geboren in Schoorl. kwam in 1889 in de Oosterbuurt in Castricum wonen en was sinds 1891 tot zijn over lijden in 1925 gemeenteraadslid met een korte onderbreking van vier jaar. Cornelis woonde op deze bijzonder fraaie boerderij, die nu nog steeds de Breedeweg siert. Zijn zoon Cornelis P. Spaansen neemt in 1920 het boerenbedrijf over; hij komt in 1931 in de gemeenteraad en overlijdt in 1976. Naar aanleiding van het te snel rijden van de stoomtram is er een dis cussie over het in het leven roepen van een verordening met voor waarden voor het rijden van de stoomtram, waarop destijds ook de concessie was verleend. De 'Ingenieur der Telegraphie' heeft gevraagd naar de belangen die Castricum in acht genomen wil zien bij de aanleg van telefoon naar Egmond Binnen en Limmen en met name de plaats van de tele graafpalen op Castricums grondgebied. 18 augustus 1897 Van de gemeenteraad zijn de raadsleden Cornelis Spaansen en Jan Twisk aftredend en worden herkozen. 8 december 1897 De heer M. van Amersfoort verzoekt opheffing van het voetpad over de Vinkebaan; na enige bespreking wordt dit verzoek aangehouden. 31 december 1897 De gemeenterekening over het jaar 1897 telt aan ontvangsten/11.402 gulden; de uitgaven bedragen/ 11.108,-, zodat een batig saldo res teert van/294,-. S.P.A. Zuurbier 60

Jaarboek Oud Castricum | 1998 | | pagina 60