Dit eenvoudige monumentje bedekt haar graf op de begraafplaats 'Onderlangs' had voor alles om haar heen, zowel voor het wereldgebeuren als voor de mensen of die nu vlakbij of - zoals wij - vrij ver van haar vandaan woonden Wie was Lide Tulp? Een begeesterde vrouw, die zich gelukkig voelde als ze maar kon schilderen. Dat fanatisme behield ze haar hele lange leven, tot de schilderes van Jan Hobergstraat 26 op een herfstdag in 1985 over leed en palet en penseel temidden van haar schilderijen als verstild achterbleven Jaap Glastra Bronvermelding: Fam. Baltus, Jan Hobergstraat 24 Joggem de Graaf, Zuid Frankrijk Mevr. Elisabeth Ruitenberg, Doom Hr. v.d. Borg, afd. Welzijnszaken gem. Castricum Schenkingen aan de Werkgroep 1997-1998 De oproep van de Werkgroep om spullen met mogelijk historische waarde aan de Werkgroep af te staan, heeft ook dit jaar weer bij vele personen en instanties in Castricum een goed gehoor gevonden! Er zijn weer heel wat zaken aan de Werkgroep toevertrouwd. De Werkgroep neemt de geschonken zaken op in de collectie en zal waar mogelijk gebruik maken van de materialen bij tentoon stellingen en voor educatieve doeleinden. Iedere schenker heeft een officiële schenkingsacte gekregen en alle schenkingen worden jaarlijks in het jaarboekje vermeld. Schenkingen juli 1997 tot en met juni 1998 (de schenkers zijn allen woonachtig in Castricum, tenzij anders vermeld): I. Jansen (Heemstede) Oude uitgave van de Provincie Noord-Holland W. Borst Olieverfschilderij S. Portegies huisje Zwarte Ant R Stuifbergen foto-album met diverse knipsels W. Hespe boek "Dynamisch landschap" J. Zonneveld sluitzegel notaris P.J. Stuyt Mevr. J. Schipper 32 oude ansichtkaarten Mevr. v.d. Schilden 21 jaarboekjes Werkgroep Oud-Castricum H. Steeman (IJmuiden) noodkacheltje met gietijzeren rooster W.O.II L.C. Baas foto van Castricum 1933 W.P. Pennekamp boek "Twaalf eeuwen Kennemer Historiën" H.J. Vervoort plakboek verkiezingen 1966 J.P. Hageman gasmasker met gelaatsstuk en gasbus 1939 H.Z. Hommes ansichtkaart schelpenvisser K. Borst 1 Zeelandia duit H. Schürmann vademecum 1963 en plattegrond Castricum/Bakkum Begrafenisver. St.Barbara uniformkleding van een drager: pak, jas, pet, sjaal, handschoenen J. Kaptein 3 ansichtkaarten Castricum C.J. Baart 5 historische foto's; 4 kranten Nieuwsblad v.a. '46; omslag NV autogarage "HOMA" J. Kuiper foto's en krantenartikelen Wan Chun fam. Portegies 3 historische foto's, 110 bidprentjes en archiefstukken 'Onderlinge Hulp' C. v.d. Ende 2 munitiekisten, 3 patroongordels, div. zeep enz. W.O.II S. Kuiper historische foto's P. Bleijendaal div. detectorvondsten A. v.d. Kamp historische foto's en kopieën van ansichtkaarten I. van Schoor 8 jaarboekjes Werkgroep Oud-Castricum. 33

Jaarboek Oud Castricum | 1998 | | pagina 33