De ingang van het Schulpstet vanaf de Stetweg. De boerderij van de familie Lute (nr 3). In dit huisje (nr 4) woonde 'opoe Hollenberg' met haar zoon Arie Hollenberg. Het huisje van de familie Bont (nr 5) getekend door Sijf Portegies. In dit houten huisje (nr 7) woonde Freek Hollenberg. Even voor de driesprong het huis van Jan Hollenberg (nr 8). In het volgende huis (nr 5) woonden Cor Bont met Hendrika Hopman en hun in 1939 geboren zoon. Cor was eerst los werkman en daarna gemeentearbeider. Daarnaast (nr 6) woonde zijn vader Frans Bont. die eveneens bij de gemeente werkte en als chauffeur naast de vuilniswa gen liep; die wagen had in die tijd nog het stuur aan de zijkant. Daarna kwam aan de rechterkant van de weg het huis van Freek Hollenberg (nr 7). Freek was 'schipper van het Stet' en woonde hier met zijn vrouw Jannetje Metselaar en zijn gezin. In het naastgelegen huis (nr 8) woon de Jan Hollenberg, eveneens schipper, zijn vrouw Maria Laan en hun kinderen. Voorbij het huis van Jan Hollenberg krijgen we een split sing waarbij het Schulpstet zowel rechtsaf buigt naar de Stetweg als ook rechtdoor loopt tot aan de spoorlijn. Op het korte stukje tot aan de Stetweg zijn rond 1938 twee dubbele woonhuizen (nr 9) gebouwd, die maar kort tot de afbraak in de oorlogsjaren bewoond zijn geweest. Achtereenvolgens woonden in het eerste dubbele woonhuis Leenden van Essen en Lambertus Scheerman met hun gezin en in het tweede dubbele woonhuis de gezinnen van Jan Harms en van Justinus Nijsen. Voorbij de driesprong woonde Jan Zonneveld (nr 10), veelal Jan Hagel genoemd, eveneens schipper, met zijn vrouw Catharina Metselaar en hun kinderen. In het volgende huis (nr 11) woonde Heert Zonneveld met zijn moeder Cornelia Voorhout. Bij hen woonden ook Kees Zonneveld met de bijnaam Keessie Eenoog en zijn vrouw Leentje Verdwaald en hun kinderen. Heert, Jan en Kees zijn broers; Heert is vrijgezel gebleven. Hier gaan we naar de overkant van de weg en bekijken nu de bewo ning aan de noord- en westzijde van het Schulpstet. Tegen de spoor lijn stonden de kalkovens met het naastliggende pand (nr 12), waar in onder andere de kalk werd geblust. Hierin woonde eerst Simon Admiraal met zijn vrouw Anna Bruinenberg en hun vele kinderen. 27

Jaarboek Oud Castricum | 1998 | | pagina 27