22 De zeebotenvereniging De Salamander wordt Nederlands kampioen kleinbootvissen. 24 De "rijdende rechter" heeft in het gelijknamige tv-programma gesteld dat het leeftijdscriterium voor woningtoewijzing in de IJmond in strijd is met de grondwet; dit naar aanleiding van een door een Castricumse ingezetene aangespannen zaak. Deze uit leg wordt tot nu toe niet gevolgd in de echte rechtszalen. Juli 16 De reddingsbrigade heeft op zee een catamaran met beman ning in veiligheid gebracht. Het schip was ongeveer een kilo meter voor de kust omgeslagen. 27 De gemeente Castricum blijkt een van de goedkopste gemeen ten van het land te zijn. Slechts vier gemeenten in Nederland zijn nog goedkoper. 28 In de dorpskom wordt een jazz en bluesfestival gehouden. Ook is er een show van motoren. Augustus 4 Topdrukte op het strand door het extra mooie zomerweer. 5 In de nacht van 5 op 6 augustus ontsnapt Johanna's Hof aan een ramp. Een brand in de naast gelegen paardenstal wordt net op tijd ontdekt. 18 De handbalvereniging CSV organiseert een groot toernooi waaraan door 78 teams van 25 verenigingen wordt deelgeno men. 22 Een nieuwe ontmoetingsruimte in de Tuin van Rommel wordt feestelijk geopend. 28 Een nieuwe Jeugd en Techniekclub (JET) voor jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar is van start gegaan September 11 Informatiemarkt voor ouderen in Geesterhage georganiseerd door de Stichting Dienstverlening Ouderen Castricum. 14 Ter gelegenheid van de Open Monumentendag zijn de Ned. Hervormde kerk, de St. Pancratiuskerk, het museum van Duinenbosch en de werkruimte van Oud-Castricum geopend. 20 Officiële bijeenkomst in verband met de oprichting van een stichting tot behoud van de oude dorpskerk. Tijdens deze bij eenkomst ontvangt de heer F. van der Zande een koninklijke onderscheiding voor zijn verdiensten voor de Ned. Hervormde Kerk. 21 Afsluiting jubileumaktiviteiten Culturele Werkgroep Castri cum met een lezing van Kees van Kooten. 26 De gemeenteraad besluit tot aankoop van het strandplateau van de provincie. 27 Nieuwe gevelsteen in het dorpshuis De Kern onthuld door wethouder Van Hemert 27 Van de geplande feestelijke heropening van de gerenoveerde Heereweg wordt afgezien, in verband met een vliegramp op 25 september waarbij 23 medewerkers van de provincie om het leven zijn gekomen. Oktober 7 Start van een feestweek ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Bonhoeffer College. 14 Jan Rozing, bekend uit het plaatselijk en regionaal verzet in de Tweede Wereldoorlog overlijdt op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Zaltbommel. 31 Presentatie van het 19e jaarboekje in het voormalige veiling gebouw thans kaaspakhuis Dijkman. Aan de heer Cor de Bakker, die veel materiaal heeft aangeleverd voor het hoofdar tikel over de geschiedenis van de Castricumse veiling, wordt het eerste exemplaar overhandigd. November 1 De oudste bewoner van De Santmark mevr. A. van Dijk- Lemstra verricht de officiële heropening van zorgcentrum De Santmark. 8 Receptie ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de ver zorgingsflat Sans Souci. 9 Opening van het nieuwe politiebureau aan de Eerste Groenelaan door korpschef Straver. 9 Volksdansdag ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Igram. 10 Klederdrachtenshow van de organisatie voor migranten "Micas" in de Maranathakerk. 14 Nieuw fotoboek, samengesteld door de Werkgroep Oud- Castricum, wordt op de donateursavond gepresenteerd. 15 Werkbezoek van de Commissaris van de Koningin aan Castricum. O.a. bezoekt hij De Santmark en de Tuin van Rommel. 16 Ontvangst van St Nicolaas in Castricum. De heer Theo van der Himst wordt onderscheiden met een gouden speld, omdat hij dit jaar voor de 25e keer de honneurs heeft waargenomen. 19 Na lange procedures wordt de eerste paal geslagen voor de uit breiding van het bedrijfscomplex van Uniekaas Dijkman. 23 Open dag in het vernieuwde sociaal-cultureel centrum Gees terhage. 25 De woningbouwvereniging Castricum. totstandgekomen door fusie van de woningbouwverenigingen "Goed Wonen" en St. Jozeph", houdt de eerste algemene ledenvergadering. December 3 Opening van een nieuw dienstgebouw op de begraafplaats Onderlangs. 6 Huldiging van de Castricumse vrijwilligers ter gelegenheid van de internationale vrijwiligersdag. 7 Tweede lokatie voor naschoolse opvang geopend in het schoolgebouw van De Klimop. 12 Ondertekening van een kontrakt tussen gemeente en de Cramer Tervoort Groep voor de uitvoering van een service taxidienst ingaande 1 januari 1997. 75

Jaarboek Oud Castricum | 1997 | | pagina 75