Kroniek 1996 van Castricum Januari 1 Castricum telt 22643 inwoners; 84 meer dan op 1 januari 1995 4 De gemeentelijke manifestatie C 96 over alle facetten van het wonen in Castricum en daaraan gekoppeld de nieuwjaarsre ceptie trekt veel belangstelling. 5 Gladheid en ijzel hebben in Castricum voor problemen gezorgd, maar sneeuw en ijs zorgen ook voor het nodige ple zier. Door de aanhoudende vorst is het ijs in de vijvers erg dik geworden en veel vissen zijn door zuurstofgebrek gestorven. 8 In de jeugdherberg Koningsbosch zijn tijdelijk twintig jeugdi ge asielzoekers ondergebracht. 10 Dankzij extra financiële steun van provincie en gemeente kan het archeologisch onderzoek in de Oosterbuurt worden voort gezet. Er wordt belangwekkende informatie over de bewo ningsgeschiedenis vergaard. 20 Een wagen van een plaatselijk poeliersbedrijf wordt in brand gestoken. Het blijkt een aanslag te zijn, uit protest tegen die renleed. De aanslag wordt opgeëist door het Animal Justice Front (AJF). 25 De gemeenteraad besluit de enquête Castricums Peil eens in de 3 a 4 jaar te herhalen. De inwoners blijken redelijk tevreden over de dienstverlening, maar zijn minder te spreken over het gemeentebestuur. Februari 10 Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Culturele Werkgroep Castricum treedt de Dutch Swing College Band op in De Clinghe. 14 Het Gilde Castricum heeft deze maand de duizendste hulpvra ger aan een deskundige vrijwilliger geholpen. Maart 12 Het Castricumse brandweerkorps wint de jaarlijkse hulpverle ningswedstrijd van de regio Zuid- en Midden Kennemerland. 17 De Castricumse Oratoriumvereniging geeft een indrukwekken de uitvoering van de Mattheus Passion. 29 De basisschool Het Rinkelven verdwijnt als laatste school van de prot.chr.richting. De ouderraad verrast het schoolteam met een verwendag. April 4 Het Corso-theater heropent zijn deuren met een compleet nieuw interieur. 10 De gemeente Castricum moet van de Raad van State de z.g. '30 km zones' in de Pr. Beatrixstraat, de Van Oldenbarne- veldweg en de Bakkummerstraat weer ongedaan maken. 13 Wethouder Postma opent de buurttuin aan de Prof. van der Scheerlaan. Het project is een initiatief van het buurtcomité 't Duintje. 20 Start van een Culturele Manifestatie in sporthal De Bloemen waaraan medewerking wordt verleend door honderden deelne mers. 23 Het nieuwe VVV-ANWB kantoor in de Dorpsstraat wordt geopend door burgemeester Schouwenaar en ANWB-hoofddi- rekteur Nouwen. 27 Een groep Castricummers vertrekt naar Balatonfüred in het kader van de juntelage met deze gemeente. Mei 8 De heer C. Koppes groepscommandant van de rijkspolitie in Castricum neemt na 2,5 jaar afscheid van zijn standplaats. Zijn vertrek is het gevolg van de samenvoeging van de politieteams van Heemskerk. Uitgeest en Castricum. 9 De vijf welzijnsorganisaties voor ouderen in de IJmond heb ben een overeenkomst ondertekend voor nauwere samenwer king. Juni 5 In het kader van de Nationale Straatspeeldag wordt de Oranjelaan afgesloten voor het verkeer. 6 Gewapende overval op de ABN-Antrobank aan de Dorpsstraat', de daders verdwijnen met een onbekend geldbedrag. 10 Het algemeen bestuur van het gewest IJmond stemt in met een nieuwe opzet. De belangrijkste wijziging is dat het orgaan voortaan een meer dienstverlenend orgaan in plaats van een sturend orgaan is. 10 Wethouder Lamme en gedeputeerde Tielrooij openen het natuur- en landschapspark Hendriksveld, dat een overgangszo ne vormt tussen de wijk Albert's Hoeve en de Castricummer polder. 12 De heer E.J. Kortenoever. medewerker van het PWN, oprich ter van het duinmuseum De Hoep en bekend bij velen als ken ner van de flora en fauna, is in zijn woonplaats Heemskerk op 82-jarige leeftijd overleden. 17 Provinciale Staten besluiten tot een onderzoek naar de voor- en nadelen van samenwerking dan wel samenvoeging van Beverwijk, Heemskerk en Velsen. 20 De verzorgingshuizen hebben een samenwerkingsovereen komst gesloten met de Thuiszorg IJmond, zodat er geen gaten meer vallen in het aanbod van de hulpverlening. 74

Jaarboek Oud Castricum | 1997 | | pagina 74