Heeck met burgemeester Bruinsma van Beverwijk bij het door Heeck vervaardigde schilderij. de rust van het duindorp. Vonden de Heecks een woning aan de Kramersweg, de familie Witte betrok in de Burgemeester Mooijstraat het pand waar tegenwoordig café 'De Stiefel' is gevestigd, maar ver huisde later naar de Kramersweg en werd de naaste buurman van de fam. Heeck. Zij keken over de spoorlijn uit op het aan de Mient ge legen café-restaurant Komman, dat we nu kennen als restaurant 'De Heerlykhyd'. Het was in die jaren dat de vriendschap van Cor Heeck en zijn buurmeisje Kitty Witte niet vluchtig bleek, en uitmondde in een huwelijk dat in 1937 in Amsterdam werd voltrokken. Het jonge stel vestigde zich in de Jan Evertsenstraat in Amsterdam, waar in 1938 hun eerste zoon Roeland het levenslicht zag. De oorlog kwam en het gezinnetje verhuisde naar Castricum. Ze betrokken de bovenverdie ping van het pand in de Burgemeester Mooijstraat waar na de oorlog onder meer het bedrijf van Radio Molenaar/Kaal was gevestigd. Toen in 1942 de evacuatie kwam en op Duits bevel ruim tweehonderd wo ningen werden gesloopt, verhuisden de ouders van de Kramersweg resp. naar Amsterdam en Heiloo, terwijl Cor en Kitty via Amersfoort ook naar Heiloo trokken. Na de oorlog keerden de drie gezinnen naar Castricum terug. De jongelui vestigden zich op de Stetweg 27. de resp. ouders op Torenstraat 55 en Jan Hobergstraat 19. De oude heer Witte was hoofd van de schoenmakerij van Duin en Bosch. Aan de Stetweg werd in 1948 de tweede zoon Kier geboren. Hij woont nog steeds in ons dorp in de Pernéstraat. In de loop van de na-oor- logse jaren overleden de oude echtparen Heeck en Witte. De Stetweg Cor en Kitty Heeck hadden hun bestemming op de Stetweg gevon den en zouden er vele. vele jaren blijven wonen. Van daaruit kreeg Cor Heeck niet alleen zijn regionale en landelijke bekendheid als schilder, maar werd hij ook in ons dorp een bekende en geziene fi guur. Vooral als bekwaam en geduldig leermeester van honderden leerlingen van diverse teken- en schilderclubs wees hij de weg aan vele amateurs. Een andere Perspectief-veteraan, Cees Bakker uit de Geelvinckstraat. bewaart ook de beste herinne ringen aan zijn vroegere leermeester: "Cor Heeck was een bevlogen man. altijd betrokken en be hulpzaam en vol begrip. Hij had in zijn benade ring vaak iets wijsgerigs, wat hem bij zijn leerlin gen zo sympathiek maakte. Ik heb van hem heel wat opgestoken waarvan ik nu als amateurschil der de vruchten mag plukken. Ik ben daar blij mee". Cees Bakker exposeerde in het gemeentehuis, in de openbare bibliotheek en in De Clinghe. Van Amsterdam naar Castricum Wat voerde Cor Heeck naar ons dorp. waar hij het grootste deel van zijn leven doorbracht? Wel. in de late dertiger jaren verhuisden zijn ouders, die in de Amsterdamse Bestevaêrstraat een boekhandel an nex uitleenbibliotheek dreven, naar Castricum. Een andere Amsterdamse familie - Witte - ruilde ook de drukke hoofdstad voor Meine Krist (81) is één van hen en gaf een goede typering van Cor Heeck als leider van de plaatselijke club 'Perspectief"Hij had een bijzonder gevoel voor humor en een haast eindeloos geduld. Hij liet je je eigen gang gaan. gaf raad en corrigeerde, probeerde je niet zijn eigen stijl op te dringen, maar stimuleerde jouw aanleg en inbreng en dat waardeerde ik buitengewoon. Ik kwam vaak bij hem thuis op de Stetweg waar hij eigenlijk geen apart atelier had. maar liet voor ste deel van de benedenwoning tot werkruimte had verheven. Daar stond zijn ezel en werkte hij temidden van zijn hon derden boeken en zijn tekeningen en aquarellen in mappen langs de wand en zijn gereedschap onder handbereik op een tafel. Op de zolder stonden zijn olieverven. Het was een aardige man van wie ik heel veel heb geleerd en ik niet alleen, nee bepaald niet". Meine Krist had al eens een expositie in het sociaal-cultureel centrum 'De Clinghe" op Duin en Bosch. Heeck met Lida Tulp en burgemeester Van Boxtel.

Jaarboek Oud Castricum | 1997 | | pagina 48