Melkventer Cor Castricinn bij de spoorwegovergang naar de Kramersweg. komt de samenwerking nauwelijks. Met steun van directeur Van Eik en notaris Van Cranen- burgh ontstaat er uit eindelijk overeenstem ming over een wijk- verdeling. Er moest ge tekend worden, waar voor op 11 februari 1948 in café Broksma (hoek Dorpsstraat-Burg. Mooij- straat) een bijeenkomst was belegd. Iedereen was aanwezig behalve Geertje ten Wolde-Mooij, weduwe van Huibert ten Wolde.die ge zegd zou hebben dat ze niet tekende. Wan neer iemand niet zou meewerken ging het hele plan niet door. Van Eik vertelde dat hij naar haar huis ging aan de overkant van de Burg. Mooijstraat en alleen zei: "Juffrouw Ten Wolde, het is zover". Daarop trok ze haar jas aan en ging met Van Eik mee. Het saneringsplan was gered. Op maandag 16 februari 1948 wordt een begin gemaakt met de uit voering. Het publiek is vrij om bij de handelaar van zijn keuze melk te halen, maar voor de bezorging is men uitsluitend aangewezen op de wijk-melkboer. Een verschillende geloofsovertuiging van melk boer en klant is nog al eens aanleiding voor sommigen om melk te ha len bij de slijter van hun keuze. Overigens is er de regeling, dat winst De sanering heeft als direct voordeel voor de klant dat de melk nu 's morgens wordt bezorgd en dus niet de hele dag in de bussen blijft staan. Paul Lute en Jur Schats zijn nu zo snel klaar met hun werk dat ze er nog een baan bij nemen. Zij gaan bij de melkfabriek wer ken, nadat ze hun wijk ge lopen hebben. Klaas Zonne veld, begonnen met een win keltje tegenover de fabriek op de hoek van de Schoolstraat en de Bree- deweg, wil ook melkboer worden, maar hij komt er niet zomaar tussen. Van Eik steunt Zonneveld in zijn streven. De spanning loopt op en de melkboeren stellen Van Eik zelfs een ultimatum. Hij zou moe ten kiezen tussen leveren aan Zonneveld of aan de gevestigde rnelk- slijters. Uiteindelijk wordt Zonneveld in 1959 toch als lid door de vereniging geaccepteerd. Hij koopt een wijk van 2000 liter per week. waarvan 1000 liter van Johannes Veldt van de Stetweg. Het aantal woningen in zijn wijk breidt zich snel door de bouw van de wonin gen in de 'bomenbuurt' door bouwbedrijf Biesterbos en zo wordt de klantenkring van Klaas Zonneveld snel groter. Daarnaast valt hij nog menigmaal in bij de melkfabriek, overeenkomstig de afspraak die hij met directeur Van Eik had gemaakt. van de melk die boven de aanvangsnorm wordt verkocht via de vereniging wordt verrekend. De melkventers en hun echtgenotes van Castricinn maken een uitstapje naar Schiphol (omstreeks 1950). De heren die op de trap staan van boven naar beneden zijn: Jan Bos. Nic. Groot. Piet Schilder, Piet Bakker, Cor de Winter, Jan Castricum, Gerard Kaandorp. De overige personen van links naar rechts: Jur Schats, Jan Tervoort, Agie Veldt, Jan Veldt, mevr. J. Nijman, mevr. J. Schats, Jan Nijman, mevr. G. Kaandorp, mevr. P. Schilder, mevr. P. Bakker, mevr. C. de Winter, mevr. Marie Brakenhoff, Bank Beentjes, mevr. Rie Stuifbergen, Henk de Graaf (chauffeur van de bus), mevr. J. Castricum, mevr. J. Tervoort. 13

Jaarboek Oud Castricum | 1997 | | pagina 13