November 4 De eerste steen is gelegd voor de bouw van een nieuwe kleed- accomodatie van de korfbalvereniging Helios. 10 De commissaris van de koningin J. van Kemenade opent het nieuwe gebouw van het Jac. P. Thijsse College. De naam van wethouder J. Postma wordt verbonden aan de bestuurskamer in de nieuwe school, die bijna 1400 leerlingen telt. 12 Een motorcross op het strand onder de naam Bakkum Beach Cross is zodanig succesvol verlopen, dat er een jaarlijks eve nement van gemaakt zal worden. 17 Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het PWN is er een boek verschenen onder de titel "Bewogen Kustlandschap". 20 Vrijmetselaarsloge Branding viert het 20-jarig bestaan. Door burgemeester Schouwenaar wordt een gedenkteken aan het Schubertplantsoen onthuld. 30 De gemeenteraad stelt een subsidieregeling vast ter stimule ring van herstel en restauratie van beeldbepalende panden en andere objecten. December 4 Uit de resultaten van een grote enquete onder de inwoners van Castrieum blijkt dat er redelijke tevredenheid over de dienst verlening van de gemeente bestaat. De vele verkeersdrempels en hondenpoep wekken ergernis op. 5 Op het strand is een maanvis aangespoeld. De vis komt nor maal alleen in oceanen voor. 7 De Internationale Vrijwilligersdag is door de Vrijwilligers Centrale Castrieum met een gevarieerd programma gevierd. 16 Het eerste exemplaar van een jubileumboek ter ere van het veertigjarig bestaan van de Maranathakerk is door Willem van Doorn en Bram Kuperus aan de voorzitter van de kerkeraad overhandigd. 20 De gemeenteraad besluit het oude raadhuis aan de Dorpsstraat te verkopen aan de Stichting Noordhollands Landschap. Verder wordt besloten uit financiële en landschappelijke over wegingen geen nieuwe uitvalsweg te realiseren. 20 Kerstconcert van de Poolse Nachtegalen in de Pancratiuskerk. C .G. Bakker - van der Wol ff N.A. Kaan Brandweercommandant J. Hartog rechts) ont vangt op 26 oktober 1995 het eerste exemplaar van het 18e jaarboekje uit handen van voorzitter S.P.A. Zuurbier van 'Oud-CastricumIn dit boekje wordt tw eehon derd jaar brandweerge schiedenis beschreven. 64

Jaarboek Oud Castricum | 1996 | | pagina 65