Burgemeester Schouwenaar en de heer G. van Weel planten een vrijheidsboom. In de Ned. Hervormde Kerk opent de bur gemeester een grote tentoonstelling van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum. De festiviteiten op bevrijdingsdag worden afgesloten met een vuurwerk. 12 Officiële overdracht van een kunstwerk van Bart Drolenga op het Raadhuisplein. 15 Castricum maakt bij wijze van experiment kennis met het instituut dorpswacht. Er zijn vijf dorpswachten aangesteld. 17 De heer A. Lamme, die o.a veertien jaar voorzitter was van het bibliotheekbestuur, wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. 19 Opening van de nieuwe dagkliniek Marelsdal van het zieken huis Duinenbosch. 28 De 11 -jarige Willem Prins is winnaar geworden van een teken wedstrijd in het thema van de vrede uitgeschreven door de Nationale Lionsserviceclub en ontvangt zijn prijs uit handen van de minister van Verkeer en Waterstaat A. Jorritsma. Juni 16 Vanwege zijn verdiensten voor het sociaal werkvoorzienings schap De Tunnel wordt de heer K. Groenewoud koninklijk onderscheiden. 25 Bijna 1000 deelnemers aan het Bakkum Beach Volleybal toernooi. Juli 3 Start van het Van Keeken-tennistoernooi van de TC Bakkum. 12 Hotel Komman heropent onder de naam Restaurant Civan. 22 Het bezoekerscentrum De Hoep ontvangt de honderdduizend ste bezoeker. 28 Een laag overkomende hete-luchtballon veroorzaakt grote opwinding in het dorp. Politie, brandweer en ambulance wor den gealarmeerd, maar het loopt allemaal goed af. 29 De heer C.M. Hageman wordt koninklijk onderscheiden van wege zijn verdiensten voor de plaatselijke gemeenschap. Augustus I In Bakkum wordt het natuurproject "de Hooge Weide" met subsidie van de provincie Noord-Holland door de heer J. de Ruijter ontwikkeld. 13 De NZH onderhoudt de dienst met het strand met een gedeel telijk open bus, wat goed van pas komt in de tropisch hete zomer. 24 Sfeervol zomeravondconcert in de Tuin van Rommel. 26 Viering 50-jarig bestaan van de Scoutinggroep St. Wilfried. 27 Een klas van de r.k. basisschool Cunera heeft voorlopig onder dak gevonden in het cursuscentrum De Plaats, nu de school door opheffing van de Duinrandschool te klein is geworden om alle leerlingen te herbergen. September 9 Receptie ter gelegenheid van de heropening van de bibliotheek na een ingrijpende verbouwing en herinrichting. 24 Voor het laatst wordt in Geesterhage de mis gevierd. Geester- hage wordt een sociaal-cultureel centrum. 23 Start van de grootse viering van het 75-jarig bestaan van de Augustinusschool. 27 Vanwege zijn maatschappelijke aktiviteiten, o.a. voorzitter van het Rode Kruis Castricum, wordt de heer B.W. Wagenaar koninklijk onderscheiden. 28 Bewoners van de Cieweg en Het Strengh bieden de gemeente raad driehonderd handtekeningen aan van tegenstanders van een mogelijke uitvalsweg tussen Het Strengh en de Bever wijkerstraatweg. De gemeenteraad besluit nog twee varianten te laten onderzoeken. Oktober 1 Als predikant van de Gereformeerde Kerk wordt dominee J. Tulp bevestigd. 1 De Betlehemparochie en de Pancratiusparochie gaan op in de Parochiegemeenschap Castricum met als kerkgebouw de Pancratiuskerk. 6 Concert van het Toonbeeld-koor dat deze maand ook een aan tal concerten in Israël zal geven. 8 Delegatie uit Balatonfüred bezoekt Castricum in het kader van de jumelage. 9 lil het bijzijn van de Hongaarse gasten wordt het naambordje van het Balatonfüredplein onthuld. 12 Opening van het uitgebreide winkelcenlrum Geesterduin. Tegelijkertijd wordt bekend dat de onderhandelingen over winkeluitbreiding in de oude dorpskern (plan Matser) zijn afgebroken. 13 Opening van het nieuw gebouw van Thuiszorg IJmond, Stichting Dienstverlening Ouderen Castricum en Algemeen Maatschappelijk Werk, dat verrezen is tussen de bibliotheek en Geesterhage. 17 Bij een opgraving nabij de Rietkamp in samenwerking met de werkgroep Oud-Castricum, heeft de Rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoek het complete skelet van een jonge vrouw uit de Romeinse tijd gevonden. Om de hals werd een ketting met kralen van gouddruppels aangetroffen. De opgra vingen worden nog enige maanden voortgezet. 22 Afscheid van de heren K.W. Koster en C.D. Liefting, resp direkteur en leerkracht van de Sokkerwei. 23 Het rustieke Duinmeer van Bakkum is tijdelijk drooggelegd in verband met onderhoudswerkzaamheden. 26 Het achttiende jaarboekje, gewijd aan de geschiedenis van de plaatselijke brandweer wordt overhandigd aan de commandant van de brandweer Jaap Hartog. 63

Jaarboek Oud Castricum | 1996 | | pagina 64