Kroniek 1995 van Castricum Januari I Castricum telt 22559 inwoners; 114 minder dan op I januari 1994. 6 De marktkooplieden nemen afscheid van marktmeester Jan Admiraal. Zijn opvolger is Gerard Kabel. 6 Terwijl in de hele IJmond de kerstboomverbranding uit milieu-overwegingen is afgeschaft, wordt in Castricum de tra ditie in ere gehouden. 13 Officiële ingebruikneming van het uitgebreide kantoor aan de Cieweg van Woningbeheer Noorderkwartier, de gezamenlijke beheersorganisatie van de twee Castricumse woningbouwver enigingen. 14 Cees Brugman viert zijn 25-jarig jubileum als direkteur van de Stichting Kunstzinnige Vorming Castricum. 18 Het Rode Kruis, afd. Castricum bestaat 60 jaar. 25 Leden van de Castricumse Reddingsbrigade bieden hulp in Limburg, waar als gevolg van de hoge waterstand van de Maas overstromingen plaatsvinden. 26 De heer Cees de Ruijter neemt na 20 jaar afscheid als lid van de gemeenteraad. Hij wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Februari 10 De Agrarische School in Castricum neemt een door de veiling Aalsmeer geschonken veilingklok in gebruik. II Receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Vrijwillige Brandweer. Onder-commandant C.P. van der Laan ontvangt in verband met zijn afscheid een koninklijke onder scheiding. 21 Informatieavond van Castricum Aktief over de wateroverlast. Onder de inwoners van Castricum is grote ongerustheid ont staan over de hoge grondwaterstand. 25 Opnieuw is de carnavalsvereniging erin geslaagd een optocht te organiseren. Maart 7 Een Tracing Centrum van het Rode Kruis voor de regio's Midden- en Noord-Kennemerland is geopend. Het centrum helpt bij hel herstellen van kontakten tussen vluchtelingen uit oorlogsgebieden en hun verwanten. 10 Met de ondertekening van een overeenkomst tussen het gemeentebestuur en de Exploitatie Maatschappij Egmond (EME) kan met de deelplannen E en F in de wijk Albert's Hoeve worden begonnen. 13 Provinciale Staten verklaren de bezwaren van de IJmond- gemeenten tegen eventuele uittreding van Castricum uit het gewest ongegrond. 18 Een kleine delegatie uit Balatonfüred onder leiding van burge meester Laszlo Szalay op bezoek in Castricum. 21 Gemeenten, provincie en PWN zullen een studie naar de wateroverlast onder de woningen laten verrichten. Een aantal parkeerterreinen in het duingebied wordt als gevolg van de wateroverlast afgesloten. 28 Radio Continu Castricum start zijn uitzendingen vanuit gebouw Toonbeeld van de S.K.V.C. 30 Na een emotionele discussie, die vele maanden in beslag heeft genomen, besluit de gemeenteraad de openbare basisschool De Duinrand per I augustus op te heffen en te fuseren met De Sokkerwei. 30 Verzetsvrouw Gesina Veldt (tante Sientje) wordt geëerd door haar naam te verbinden aan een nieuw aan te leggen straat. April 8 De grootscheepse renovatieklus van de duplexwoningen aan de Poelven is afgerond. 18 Vacatures van het arbeidsbureau zijn voortaan ook in het gemeentehuis te raadplegen. 20 De heer C.G. Dijkman scheidend direkteur van Uniekaas Dijkman BV is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 21 De heer W. Steeman, secretaris van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum en docent aan het Bonhoeffercollege, geeft aldaar een lezing over Castricum in de oorlogsjaren. 22 Viering van het 25-jarig bestaan van de Wereldwinkel. 22 Viering van het 25-jarig jubileum van de Lionsclub Castri- cum/Heemskerk. 27 Wethouder J.M. Postma en de heer T.A.J. Rouwhorst worden in 't zonnetje gezet vanwege hun 12M-jarig raadslidmaatschap. 30 Ter gelegenheid van Koninginnedag ontvangen mevr. H. v. Arkel-Wynne, mevr. M. van Maldegem-De Die en de heren F. Schreuder, J. Zijlstra, G. Meijne en H. Marcker, N. Woudt en J. Peppelman een koninklijke onderscheiding. Mei 4 De eerste Woningkrant verschijnt in de IJmond. Voortaan moeten woningzoekenden reageren op het aanbod aan huur woningen in deze krant. 5 Ter gelegenheid van de viering van de bevrijding wordt een bijzondere herdenkingsdienst gehouden in de Pancratiuskerk. 62

Jaarboek Oud Castricum | 1996 | | pagina 63