Mei de fanfare op het strand onder leiding van Wuh van Weenen. "In 1939 kwam de laatste revue 'Elck wat wils' in zaal Borst over het voetlicht voor de hier gelegerde militairen. Toen was het ook fini, echt afgelopen, want na de oorlog keerde de revue niet meer terug. Veel vroegere medewerkers waren er niet meer en het leek of er bij pa de fut ook uit was wat de revue betrof zegt zijn dochter, "Maar Sinterklaas bleef hij nog heel wat jaren". Naast zijn diensten bewezen aan de lichte muze. was hij ook jarenlang bestuurslid van de V.V.V. 'Castricum vooruit' en de Strandcommissie. Aan mijn vriend Wuh van Weenen: Humorist in hart en nieren Koning van de leut en gein Onverwoestbaar, niet te temmen Bracht je vreugd bij groot en klein Gaf je troost, wist je op te beuren Stond je klaar steeds zonder treuren. Op 87-jarige leeftijd overleden Nadat in 1963 zijn vrouw Jansje Stet hem na een slepende ziekte was ontvallen, vond hij een tweede huis. aanvankelijk naast, later toen hij in minder goede doen kwam door zijn ziekte, in het huis van zijn dochter Alie en haar man in de Burg. Boreelstraat, waar hij met alle zorg en warmte omringd werd. Jaap Glastra Bronvermelding Museum 'Het Oude Huijs'. Duin en Bosch Mevr. A. Hagenaars-Van Weenen Mevr. M. Hourik-Schermer Mevr. J. Joosse-Hellinsa De fanfare In 19.34 -Duin en Bosch bestaat dan vijfentwintig jaar- is Wuh van Weenen één van de centrale figuren in de feestorganisatie. Hij schrijft uiteraard een feestrevue, die een aantal malen voor bewo ners en personeel met huisgenoten wordt opgevoerd. Daarnaast bespeelt hij natuurlijk zijn trombone in D.I.U.. wat ook de nodige luister bijzet aan het feest en hij vindt dan ook nog tijd voor zijn rol als welbespraakt en wervend 'boniseur' bij het rad van avon tuur op de kermis op de 'Paardenwei'. Als de fanfare in januari 19.36 haar zilveren jubileum viert met een grandioze feestavond in De Rustende Jager, is hij vóór de pauze trombonist in het ere-con- cert en daarna het middelpunt van een vrolijk programma door 'Van Weenen's Revue- en Cabaretgezelschap', waarin zijn docher Alie van dertien debuteert, ik schreef er al over. "Ja de fanfare was een stuk van zijn leven. Ik weet nog hoe ire als kinderen lagen te luisteren op het hoge duin aan de Sifriedstraat als ze repeteer den op de zolder van de timmerwerkplaats"De oorlog luidde helaas de teloorgang van D.I.U. in. Vertrek en bedanken van oude re leden en geen instroom van nieuwe jonge leden, zouden tenslot te leiden tot opheffing van de voortreffelijke fanfare, die nog een paar jaar het hoofd boven water wist te houden in de vorm van boerenkapel 'De Roggebouwers' met als conferencier Wub van Weenen als boer Gert. Wub van Weenen op oudere leeftijd. Op 22 juni 1977 overleed Wub van Weenen, 87 jaar oud. bij zijn leven nog begiftigd met de orde van de 'Luie Bul' van de Carna valsvereniging 'de Windtrappers'. de man achter het vooroorlogs amusement in Castricum. de man aan wiens overlijden zuster Bots in het Nieuwsblad voor Castricum een 'in memoriam' wijdde, waaruit het volgende: 39

Jaarboek Oud Castricum | 1996 | | pagina 40