Als Sinterklaas op bezoek bij burgemeester Lommen. In de deur opening mevr. Lommen en mevr. Leetuters met kinderen. Sinterklaas op bezoek in de Finse School; links meester Bodewes en rechts burgemeester Smeets. Dit was Wub 's laatste optreden als Sinterklaas. weet ze nog heel veel van de laatste revue voor de oorlog 'Elck wat wils', waarin zij als dertienjarig meisje in 1936 'On the Good Ship Lollypop' zong. het liedje waarmee het kind-filmsterretje Shirly Temple in de gelijknamige film optrad. Vader Wub had daarop uiteraard een Nederlandse tekst gemaakt. De onmisbare muzikale begeleiding bij de revue was in de ver trouwde handen van Nico Witbaard en Nico Brandjes, de plaatse lijke pianisten en werd soms uitgevoerd door een bescheiden muziekgroepje. De nu 87-jarige Maria Hourik-Schermer woont met haar man in een bejaardenwoning in de schaduw van de Santmark en trad in haar jonge jaren vaak op met Wub van Weenen en zong solo in zijn revues, of samen met hem duetten, waarvan zij van sommige de tekst moeiteloos opzegt. Ze weet nog te vertellen van optredens in Het Gulden Vlies in Alkmaar en in Halfweg. "Daar hadden we minder succes dan in Castricum en Bakkum, omdat vee! teksten in de revue echt op die dorpen betrekking hadden. Mijn zuster Annie speelde ook mee. Plankenkoorts hadden we niet. heb ik trouwens nu nog niet, want nog niet zo lang geleden heb ik in het 'grote huis' nog op de plan ken gestaan voor de bewoners, maar mijn stem is toch niet meer wat hij was", moet ze lachend bekennen. Wat was nou het entreegeld bij die revues? "Ik geloof dal het één gulden was of drie kwartjes misschien, ik weet dat niet zo goed meer. maar succes hadden we wel. Natuurlijk kon Wub niet alles alleen doen. Hij had grote steun aan Henk van Amersfoort, die de organisa tie in handen had en de decors en requisieten maakte. Ja. het was een mooie tijd. maar die komt niet meer terug", besluit ze zuchtend. Sinterklaas "Wub van Weenen. o die heb ik goed gekend, wel niet in zijn revu es, want daarvoor was ik toen nog te jong. denk ik. Nee. ik herin ner me hem uit mijn kindertijd in de rol die hij elk jaar begin december speelde, meer dan veertig jaar lang. Dan kwam hij op Duin en Bosch voor de bewoners en de kinderen van het personeel en dat was feest geblazen", weet Koos Joosse-Hellinga. Zij zou zelf vele jaren later met haar vriendin Loes van Keeken veel suc ces oogsten met hun Two Women Shows, aanvankelijk nog voor de afdeling Castricum van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, maar al gauw voor andere vrouwenclubs overal in den lande van Noord tot Zuid. "We hebben samen vijftien shows geschreven en opge voerd". "Ja als pa zich eind november-begin december en dat elk jaar weer in het bisschoppelijk habijt stak, dan was Itij weer de goede kindervriend uit Spanje. Die rol, misschien wel de mooiste van zijn leven, speelde hij niet. nee hij was Sint Nicolaas. De revueman kroop dan in een heel andere huid. Hij nam die rol uiterst serieus en overtuigend kwam hij over bij de duizenden kindertjes, die hun handjes in zijn grote vuist legden en die hij toesprak in die dagen onder het toeziend oog van Dirk Visser van de wasserij van Duin en Bosch als zwarte Piet. Ach. we zagen pa nauwelijks in die tijd, hij had het er druk mee, want naast zijn optreden in de gemeente, zat Itij 's middags of 's avonds als Sinterklaas in de achterkamer van de sigarenwinkel van zijn grote vriend Piet Vader in de Burg. Mooijstraat". aldus zijn dochter. .38

Jaarboek Oud Castricum | 1996 | | pagina 39