CONCERT Fanfarecorps „Door Inspanning Uitspanning" Programma Op ZONDAG 12 )AN. 1936 in de tooneelzaal van Hotel „DE RUSTENDE JAGER" te Castricum, te geven door het Lid der Nederlandsche Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen Directeur P. N. |OOSEN Welwillende medewerking verleent VAN WEENEN's REVUE- en CABARETGEZELSCHAP. Aanvang 7\ uur 1. De Postiljon, MarschP. N. Joosen 2. Carnaval, BalletJ. Mazellier a. Marche Burlesque. b. Serenade. c. Forlane. 3. Leichte Cavallerie, Ouverture Militaire, Fr. v. Suppé 4. Au Pays Basque, Scènes caracteristiques, H. Fernand a. Sérénade aux Fiancées. b. Veille de Fête (Pastorale). c. Soir de Fête (Valse Basque). d. La Ballade de l'Averigle (Imploration) e. Ronde Carnavalesque. 5. |our de Fête-Petites scènes romantiques. Gabr. Paris 6. Marche Américaine (The Stars Stripes Forever), P. Sousa Een vroolijk Programma door VAN WEENEN's REVUE- en CABARETGEZELSCHAP 1. Bloemen uit Kennemerland. 2. Optreden van onze kleine actrice. 3. Melk-contróle. 4. Krelis 5. Wie vliegt er mede met Lollypop. PAUZE 6. |ongens, die we allen kennen. 7. Als de tros wordt losgesmeten. 8. Het Jurkje. 9. Haar Kleinkind. 10. Leve „D.I.U.". BAL NA Het Bestuur van D.I.U. Een programma over een optreden in 1936 in De Rustende Jager. is, in dienst blijven. Met een aanstelling als stoker zal hij er 42 jaar vol maken. I)e bühne van Duin en Bosch Wub van Weenen en Marie Schermer. solistisch op in 'Oom Janus in het Rijksmuseum'. In 1912 speelt hij kastelein Steekamp in het in die tijd veel gespeelde blijspel 'De Kiesvereniging van Stellendijk'. Hij is goed voor allerlei rollen of voordrachten en gaat zich onderwijl bekwamen in het bespelen van een muziekinstrument, want naast toneel heeft ook muziek zijn hart gestolen. Als de ziekenhuisfanfare in 1916 haar eerste lustrum viert, zit hij achter de lessenaar als trombonist en als zoda nig zal hij als trouw lid alle concourssuccessen van D.I.U. meema ken. Het corps zal het tot de op één na hoogste afdeling van de muziekbond brengen. Niet alleen in Duin en Bosch, maar ook bij alle mogelijke feestjes in het dorp geeft hij met zijn komische voordrachten acte de présence en doet hij zijn gehoor vaak schate ren van de lach. want het humoristische genre is zijn grote kracht. Het is in die jaren dat hij interesse krijgt voor voordracht en toneel; op 11 mei 191 1 staat hij voor het eerst op het podium in de grote toneelzaal. In een blijspelletje 'Schuiven gaan ze' speelt hij Joost, de knecht van kastelein Grijpvogel. Hij geeft vervolgens een voordracht 'Hannes aan de table d' hóte' ten beste en is tenslotte een huisknecht in de klucht 'Ieder het zijne'. Het is een lange avond waaraan ook nog een gemengd koor o.l.v. P. Kuijs mee werkt. Zijn optredens rijgen zich als een bont snoer aaneen en er is nauwelijks een ontspanningsavond in het ziekenhuis, waarbij hij niet is betrokken. Het lijvige boek van de vereniging D.I.U. (Door Inspanning Uitspanning) getuigt er in het Duin en Bosch-museum uitvoerig van. In zijn vele nachtdiensten -lettend op het vuur onder de grote ketels- leert hij zijn rollen, stampt er zijn teksten in, zoals die uil Gustav' Kadelburg's blijspel 'In Politiek', waarin hij in oktober 1911 de figuur van de oppasser Frits mag vertolken. Hij treedt "Hij was een vrolijke, blijde man, die altijd met plezier zijn werk deed en niet mopperde als hij in strenge winters de kolen voor de centrale uit de opslag buiten los moest hakken. Er was hem nooit iets te veel en hij stond voor iedereen klaar. Voor mijn broer Jaap, die in 1936 op zijn zestiende jaar helaas is overleden en voor mij was hij een fijne vader, die naast zijn hobby's en besognes voor ons gezin op de bres stond en altijd wat leuks wist te verzinnen, vertelt zijn dochter Alie Hagenaars-Van Weenen me en het komt uit de grond van haar hart als ik met haar praat over haar vader. "Vader hacl kennelijk weinig slaap nodig, want als hij 's morgens uit de nachtdienst kwam, ging hij dikwijls eerst nog naar zijn groentetuin. Die moest ook worden verzorgd en bijgehouden, dat hoorde er bij, vond hij. Het is erg jammer, dat er zo weinig toneel boekjes en programma's zijn bewaard gebleven, want wat heeft die man in zijn tijd een rollen gespeeld en voorgedragen Alle mogelijke types zette hij op de planken, niet alleen in Duin en 36

Jaarboek Oud Castricum | 1996 | | pagina 37