Het rechte deel van de Kooiweg tussen Eerste Groenelaan en Brakersweg. De boerderij van Piet Veldt. 'rij van i de In het boerderijtje schuin aan de overkant woonde Simon Groentjes, geitenhouder en tuinder met zijn vrouw Aagje Scholten en hun vele kinderen (nr. 8). Iets verder stond de boerderij van Piet Veldt (nr. 9); hij woonde hier met zijn vrouw Hendrika Schuit en hun kinderen. Op de hoek van de Tweede Groenelaan stond het huis van Henk Scheerman (nr. 10). Henk was tuinder en in de win terperiode handelde hij wat in boter, kaas en petroleum: hij was gehuwd met Maria Hoogewerf. Aan het einde van de Kooiweg stond op de hoek van de Brakers weg aan de oostzijde het huis van de veehouder Jan Kuijs (nr. 11); hij woonde hier met zijn vrouw Geertje Kabel en hier zijn hun negen kinderen geboren. Aan de westzijde woonde Gerrit Kuijs. boerenknecht en schulpenvisser, ook wel 'Lange Luuk' genoemd, met zijn zuster Guurtje Kuijs. beiden ongehuwd. Het boerderijtje bestaat nog. de familie Hes heeft er lange tijd in gewoond (nr 12). Aan de Eerste Groenelaan Vanaf de Kooiweg vinden we rechts allereerst het huis van Piet Neelissen, dat pas in november 1995 is afgebroken. Piet Neelissen, gehuwd met Grietje Veldt. was tuinder, bloembollen kweker en is in 1963 met zijn gezin naar de Duinweg in Bakkum Noord verhuisd (nr 13). De boerderij van Gerrit Kuijs aan de Kooiweg op de hoek van de Brakersweg (nr 12); deze boerderij staat er nog. In het volgende huis (nr 14) woonde Pieter Bakker met zijn vrouw Grietje Buur en hun kinderen. Pieter was naast tuinder ook melk- slijter. In het eerste huis (nr 15) aan de linkerkant van de Eerste Groene- In het eerste huis vanaf de Kooiweg wonen aan de Eerste Groenelaan Piet Neelissen en Grietje Veldt (nr 13). In dit huis woonde Pieter Bakker (nr 14

Jaarboek Oud Castricum | 1996 | | pagina 31