De landbouwtentoonstelling kreeg in de pers de vol gende beschrijving Door de grote oppervlakte waar in de vele prachtige inzendingen volledig tot hun recht komen, door de smaakvolle arrangementen bindwerk en door een verzorging tot in de puntjes, kan de in de grote veilinghal ingerichte tentoonstel ling tot de beste in den lande worden gerekend. Burgemeester C.F. Smeets verrichtte de opening van de tentoonstelling en 'uitte zijn bewondering voor hetgeen hier tot stand was gekomen als resultaat van een hechte samenwerking Tevens stipte burgemeester Smeets aan dat de gebouwen zich ook voor andere doeleinden best zouden kunnen lenen, zoals het houden van grote bijeenkomsten. Dat kwam uit, want in het gebouw Het bestuur en de raad van toezicht van de veiling. V.l.n.r.: zittend: mevr. Schut, Jaap Schut, Jan Brandjes, Hendrik Wulp en Dirk Schermer: staand: Piet van de Berg, Piet Borst, Willem Res, Jan Groentjes en Henk Brakenhoff. (boven) Voorzitter van de vereniging en de directeur van de veiling met de medewerkers. V.l.n.r. zittend: Trees Twisk-Veldt. Jaap Schut en Jan Brandjes; slaand: Henk Wulp, Siem Druijven, Frans Schut (zoon van Jaap Schut), Frans Schut broer van Jaap Schut) en Willem Brakenhoff. (onder) na de ingebruikname van de nieuwe veiling bleek men die -door de steeds groter wordende voorraad fust- niet te kunnen missen. De loods werd verplaatst naar het terrein van de nieuwe veiling. werden ook concerten gegeven. Uit een persbericht van 13 juni 1955 blijkt dat er een concert is gegeven door het Noordhollands Philharmonisch orkest. De verslaggever vond het wel goed klin ken: "waarschijnlijk ook door het decor van kisten en sloffen, al moest de dirigent wel degelijk rekening houden met de enigszins vreemde akoestiek". Op de avond van de opening vond in hotel Ammeraal een feest- vergadering plaats. Deze werd door ongeveer driehonderd tuinders uit Castricum en omgeving bezocht. De voorzitter herhaalde bij die gelegenheid zijn dankwoorden en sprak de wens uit dat de tuinders de belangen van hun veiling steeds zouden voorstaan. Na afloop van de feestvergadering bezochten de tuinders de veiling gebouwen en de tentoonstelling. Aardbeiendorp Alhoewel in Castricum veel soorten tuinbouwprodukten werden geteeld, nam de jaarlijkse aardbeiencampagne daarbij toch een geheel eigen plaats in. In financieel opzicht waren de aardbeien heel belangrijk. Op alle akkers, of dat nu op de Zanderij, de Oosterbuurt, Noord- End of in de 'Bossen' was (ontboste gronden nabij Noorddorp aan de grens met Heemskerk) of in Bakkum-Noord, op grote schaal werden deze 'zomerkoninkjesgeteeld. De aardbeien werden in sloffen geveild. De aardbeien werden meestal met handkarren en bakfietsen naar de veiling gebracht. Vaak werden de aardbeien ter Opening De officiële opening van de nieuwe veiling vond plaats op I augustus 1952. Ter gelegenheid van die opening werd van 14 tot en met 17 augustus een grote landbouwtentoonstelling gehouden. Voor de feestelijkheden was een speciaal comité opgericht onder leiding van Dokter H. Wieringa. Dit comité maakte ook deel uit van de toen nog bestaande Verenigingsraad Castricum. Deze raad stelde zich onder andere het stimuleren van tentoonstellingen ten doel. Voor de officiële opening werden de genodigden ontvangen in het toenmalig hotel Ammeraal op de hoek van de Burgemeester Mooijstraat en de Stationsweg (hierin is thans het Chinees-Indisch Restaurant Wong's Palace gevestigd). In Hotel Ammeraal werden de genodigden door dokter Wieringa verwelkomd. Hij richtte woorden van waardering tot het gemeentebestuur voor de voor treffelijke samenwerking met het bestuur van 'Ons Belang' met als uitvloeisel dat Castricum deze dag in het bezit komt van een prima geoutilleerd veilinggebouw. De voorzitter van 'Ons Belang". Jan Brandjes, verheugde zich in het bijzonder over de aanwezigheid van de 86-jarige Gerrit Louter, de oud-administra teur van de veiling. Nadat het gezelschap zich in de nieuwe doorrijvei- ling had verzameld, werd de officiële opening ver richt door de heer M. Prins uit Naaldwijk, voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland. Deze sprak zijn bewondering uit over de totstandkoming van het veilingcomplex en over de ondernemingslust en de saamhorigheid van het veilingbestuur. Factoren welke ook als een waarborg mogen gelden voor een goed bestuursbeleid in de toekomst. 11

Jaarboek Oud Castricum | 1996 | | pagina 11