10 Wethouder Van Hemert stelt met een racewagen de nieu we rotonde in de Soomerwegh nabij de Oranjelaan in gebruik. 19 Bij zijn afscheid als motorcoureur wordt Hans Spaan benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 20 Tijdens de eucharistieviering in de Pancratiuskerk wordt het gerestaureerde schilderij van de H. Pancratius gepre senteerd. December 2 In de hal van het raadhuis wordt de door Shell aangeboden tentoonstelling over het eiland Sachalin geopend. Het eiland werd in 1643 ontdekt door kapitein Vries met zijn schip Castricum. De naam Kaap Castricum op het eiland Urup herinnert er nog aan. 8 Het zangkoor de Poolse Nachtegalen geeft een concert in de Pancratiuskerk. 9 Direkteur Polak van het ziekenhuis Duinenbosch neemt afscheid. Hij ontvangt een koninklijke onderscheiding en de zilveren penning van de provincie Noord-Holland. 15 Lezing over de Slag bij Castricum georganiseerd door de werkgroep Oud-Castricum trekt honderden belangstellen den. 20 Castricumse scholieren demonstreren tegen het onderwijs beleid van minister Ritzen. 21 Mevr. W.J.M. Kotkamp-Koggel neemt afscheid als direk- trice van het verzorgingstehuis De Boogaert. 24 Kersttentoonstelling in het Bonhoeffer College, georgani seerd door de stichting Kunstzinnige Vorming, trekt weer veel bezoekers. C.G. Bakker - van der Wolff N.A. Kaan Schenkingen aan de Werkgroep in 1994-1995 Steeds meer personen en instanties gaan ertoe over om zaken van historische waarde aan de Stichting Werkgroep Oud- Castricum toe te vertrouwen. De Werkgroep juicht dit toe! Iedere schenker krijgt een officiële schenkingsacte en wordt in het jaarboekje vermeld. De Werkgroep neemt de geschonken zaken op in de collectie en zal waar mogelijk gebruik maken van de materialen bij ten toonstellingen en voor educatieve doeleinden. Schenkingen januari 1994 tot en met mei 1995 (tenzij anders vermeld uit Castricum): Fam. Kühne J. Wulp P. Boesaart Historische Kring Heemskerk P. Zonneveld B. Veldt P. Neelissen Mevr. Van Surksum P.W.N. Mevr. C.W.N. de Nijs-de Haan J. Schenner Mevr. J.van Sabben-Visser A.J. Kareis geglazuurde aardewerk pot 1 grote foto Castricum panorama van Stad en Lande, verdelgingsspuit blauwdruk van tekening vil la's aan de Puikman litennaat 2 rieken uit de oorlogstijd: pak kof fie. sigaretten, kranteknip sels. kranten uit de oorlogstijd kaart uit 1932 3 gevelstenen afkomstig uit de oude Augustinus jon gensschool periscoop/ afstandsmeter uit de 2e WO boek M. Kramer 'De slag bij Castricum' originele uit gave. 28 jaarboekjes, oude jaar gangen v.a. jaargang 1 Mevr. G. Spijker, Limmen J.J. Zonjee. Haarlem St. Noordhollands Landschap H.Z. Hommes Mevr. Hendrix C. Gorter J. Zonneveld M. Krist R. Eijkmans F. Giling P. van Klink mevr. A. Jongejan mevr. Demoitié-Schermer G. van Weel, Beverwijk houten boterkop stuk betr. Slag bij Castricum pamflet 1911 inzake vrou wenkiesrecht/ drankbestrij ding documentatie en foto's van de "Tour de Flevo" 1957/- 1961 deel archief "Kennemer Ijsbaan" jaren '30 ansichtkaart Provinciaal Ziekenhuis lessenaar 4 foto's, 12 oude jaarboek jes en boek archeologie en historie bajonet, sabel, hellebaard, dubbele bijl en koolmes 3 kaarten bouwplannen Castricum 1934, 1942, 1954; bouwverordening Castricum 1934; 2 boekjes: VVV en Pancratiuskerk boekje: ABC van het nazi regime, oorlogsuitgave bonnen uit de oorlogsperio de originele brief uit de oor logsjaren: lastgeving af braak. pan uit de Ortskomman- dantur; foto.s en documen ten uit de oorlogsjaren. 64

Jaarboek Oud Castricum | 1995 | | pagina 64