15 Presentatie van een jubileumhoekje over de Kennemer Ijsbaan aan de Zeeweg. 16 Tegen het voorstel van Gedeputeerde Staten in stemt een grote meerderheid van Provinciale Staten voor indeling van Castricum bij het gewest Noord-Kennemerland, uiter lijk per I januari 1998. 20 Rector P. de Haas en wethouder J. Postnia slaan de eerste paal voor de nieuwbouw van het Jac. P. Thijsse College aan De Bloemen. De school is nu nog in diverse gebou wen aan de Bakkummerstraat en aan de Willem de Zwij gerlaan gehuisvest. Juni 4 Receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de stichting Kinderopvang 't Drempeltje 4 Tuin van Rommel officieel geopend. Gemeente en vrijwil ligers hebben samengewerkt om deze milieu-natuurtuin totstand te brengen. 14 Wethouder Postma onthult een nieuw kunstwerk getiteld 'Waterstenen' in de wijk Albert's Hoeve. 16 Ondertekening van het protocol tot fusie van de verzor gingshuizen De Boogaert en De Santmark ingaande 1 januari 1995. 25 Het strandvolleybal-tournooi Bakkum-beach van start met in totaal 150 deelnemende teams. 30 Het protocol van IJmond IJzersterk, een economisch aktieprogramma voor de regio, wordt officieel getekend. Juli 15 Feestelijke overdracht van de Vriendschapsbank, een keramisch kunstwerk, door het comité Jumelage aan de gemeente. 23 Jazz-weekend: veel muziek op buitenpodia's en in de café's 30 Stratenloop en wielerronde "De Dubbele Lus" Augustus 18 Een feestweek gaat van start met o.a. een jaarmarkt, vrij markt, creativiteitsmarkt en kinderattracties. 23 Oud-burgemeester J.C. Gmelich Meyling wordt benoemd tot staatssecretaris van defensie in het nieuwe paarse kabi net. September 2 Officiële ingebruikneming van de gerenoveerde oude Duinrandschool aan de Van Oldenbarneveldtweg. 12 Festiviteiten ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de VVV afd. Castricum. 25 Viering 40-jarig jubileum van pater Vis in de Betlehem- kerk. 21 Jan de Groot, leerkracht van de Augustinusschool. neemt afscheid na 38 jaar in onderwijs werkzaam te zijn ge weest, waarvan 36 jaar op de Augustinusschool. Oktober I Receptie ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het jongerencentrum De Bakkerij. 1 De woningbouwverenigingen Goed Wonen en St.Joseph werken nu samen onder de naam Woningbeheer Noorderkwartier. 8 Burgemeester Schouwenaar huldigt Ron Teunisse vanwe ge zijn tweede plaats in de lange afstandsloop Athene- Sparta (250 km). 12 De in Bakkum wonende kinderboekenschrijver Sjoerd Kuyper ontvangt de zilveren griffel. 19 Bij bisschoppelijk decreet is bepaald dat er met ingang van 1 januari 1995 één nieuwe R.K. Parochiegemeenschap Castricum zal ontstaan. 21 Het nieuwe bezoekerscentrum van het PWN "De Hoep" wordt geopend door de commissaris van de koningin. 22 Receptie in verband met het veertigjarig bestaan van het Jac. P. Thijsse College. 28 De wethouders Van Heniert en Lamme rijden met een antieke stoomwals door het lint ter afsluiting van de reconstructie van Stationsweg, Mient en Ruiterweg. 28 De heer J. Welsch, voorzitter van de stichting woonvorm Klaverland. ontvangt een koninklijke onderscheiding. 30 Feestelijke start van Micas, een organisatie die zich ten doel stelt migranten in de gemeente bij elkaar te brengen. 31 De heer J. Meppelink volgt mevr. Van der Staay-Hogeling op als lid van de raad voor het CDA. November 2 De gemeenteraad besluit een samenwerkingsovereenkomst aan te gaan voor de instandhouding van een bureau HALT IJmond-Noord ter bestrijding van veel voorkomende cri minaliteit onder jongeren. 3 Het zeventiende jaarboekje van de werkgroep wordt gepresenteerd. Omdat de plaatselijke gezondheidszorg het hoofdthema is wordt het eerste exemplaar uitgereikt aan het echtpaar Joosse, dat een belangrijke rol speelde in het kruiswerk. 4 Stichting Vrouwen in Beweging heft zich op. 5 Officiële ingebruikname van de auto van de familie Gosselink die op zonne-energie rijdt. 5 Receptie ter gelegenheid van het tienjarig jubileum van de stichting Dorpshuis De Kern. Een gedenkboekje wordt aan de burgemeester overhandigd. 5 Open dag in verzorgingstehuis De Santmark ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan. 63

Jaarboek Oud Castricum | 1995 | | pagina 63