Kroniek 1994 van Castricum Januari 1 Castricum telt 22674 inwoners. 133 meer dan op 1 januari 1993. 12 In het gemeentehuis is het datanetwerk van de gemeente lijke basisadministratie (GBA) officieel in gebruik geno men. In aanwezigheid van zijn grootouders en ouders werd de op 1 januari 1994 in Heemskerk geboren Jesse Wijgman electronisch overgeschreven van Heemskerk naar Castricum. 20 Langs de kust spoelen grote hoeveelheden zakjes giftige bestrijdingsmiddelen aan. afkomstig uit containers die tij dens een zware storm van een Frans schip sloegen. De burgemeesters van de kustgemeenten besluiten een nood verordening af te kondigen, waarbij het strand tot verbo den gebied wordt verklaard tot de opruiming heeft plaats gevonden. 27 De gemeenteraad besluit tot afgifte van een z.g. represen- tativiteitsverklaring als bedoeld in de Mediawet aan de stichting lokale omroep Castricum. Het is de bedoeling dat de omroep vanaf oktober zal gaan uitzenden. Februari 4 Staffunctionaris J. Schouten van het GAK-districtskantoor in Alkmaar ontvangt een koninklijke onderscheiding 5 Culturele manifestatie in sporthal De Bloemen. Zang. dans, toneel, muziek en een expositie trekken 1200 bezoekers. 9 De Bakkummer Henk Heideman heeft een nieuw fotoboek uitgegeven getiteld "De oude generatie van Castricum en Bakkum" 18 De woningbouwvereniging St. Joseph herdenkt het 75- jarig bestaan. Over de historie van de vereniging is een boekje samengesteld. Maart 1 Henk Nuijens en Piet Prinsen nemen afscheid van de vrij willige brandweer. 2 Verkiezingen voor de gemeenteraad. Castricum Aktief behaalt 7 zetels, drie meer dan in 1990. CDA, PvdA en VVD moeten het ieder met 3 zetels doen. D'66 met 2 en Groen Links met 1 zetel. 4 Het startsein is gegeven voor de bouw van veertig drie kamerwoningen voor ouderen tegenover De Santmark. 12 Officiële ingebruikneming van het nieuwe onderkomen van de naschoolse opvang van de stichting Kinderopvang 't Drempeltje aan de Eerste Groenelaan. 19 Feestelijke herdenking van het 10-jarig bestaan van het dorpshuis De Kern. De geschiedenis van De Kern is in een boekje vastgelegd. 29 De gemeenteraad neemt afscheid van 9 raadsleden die niet in de nieuwe raad terugkeren. Het zijn. G. Branderhorst, F. Wilms, C. Peperkamp, J. Wennekes, J. Mosk, G. van Galen, J. Beltman, A. de Jong en G. Krouwel. 29 Het voormalige schoolgebouw aan de Van Oldenbarne- veldtweg wordt verkocht aan de stichting De Duinrand. 30 Het Nederlands kampioenschap veldlopen voor ambtena ren is in Castricum georganiseerd. Ruim 2800 deelnemers leverden een sportieve prestatie. 30 In aanwezigheid van NS-direkteur R. den Besten vond op het station de officiële ingebruikneming plaats van loco motief 1746 door onthulling van de naam "Castricum". Helaas bleek het gemeentewapen niet te kloppen. April 9 De eerste Castricumse milieumarkt vindt plaats op het Raadhuisplein. I 1 Het nu als postwinkel ingericht postkantoor is heropend. 12 De burgemeesters van Heemskerk en Castricum herplaat sen een historische grenspaal op de gemeentegrens aan de Beverwijkerstraatweg. 12 Installatie van de nieuwe gemeenteraad. Tot wethouders worden gekozen; J. van Hemert (Castricum Aktief), A. Lamme (VVD) en J. Postma (PvdA). 16 Nieuwe woonvorm "De Hooghe Aert" voor verstandelijk gehandicapten geopend. Het is gevestigd in het pand van het voormalige verpleeghuis. 26 Afscheidsreceptie van de voormalige wethouders P. de Wolf (CDA) en Th. Rouwhorst (D66). 29 Heropening van de geheel verbouwde en vergrote VSB-bank. 30 Diverse onderscheidingen werden ter gelegenheid van Koninginnedag uitgereikt. Wegens hun verdiensten voor plaatselijke gemeenschap viel deze eer te beurt aan oud wethouder mevr. M.J. Postelmans-Blankemeijer en de heer S.J. Quax, bekend als organisator van vele evene menten. Mei 4 Met het doorknippen van een lint heeft gedeputeerde Achterstraat het fietspad in het verlengde van de Heemste- derweg tussen Castricum en Heemskerk geopend. 6 Wethouder A. Lamme onthult een reklamezuil bij en voor het gemeentehuis. Deze schenking zal het gezicht van Castricum gaan veranderen, want vele commerciële zuilen zullen volgen. 62

Jaarboek Oud Castricum | 1995 | | pagina 62