Omnibusdienst „DE DRIE EGMONDEN", 5 juni 1894 Kennisgeving van de herbenoeming van de burgemeester voor een nieuwe ambtsperiode van zes jaar. Onderwijzeres J. Wever vraagt met ingang van 15 juli 1894 eervol ontslag; zij wordt op 11 juli 1894 opgevolgd door onderwijzeres P. Smit. 4 juli 1894 De kerkvoogden van de Nederlands Hervormde kerk vragen om uitbreiding van het kerkhof (algemene begraafplaats). goederen en visch aanbelangd is zeer gering te beschouwen. Evenwel is ons niet bekend de beteekenis waarop later meer uivoe ring aan UEd. Achtbaren is gewezen. Misschien zijn daarin licht punten, wier werkelijkheid de bestaande terstond gevoelige nadee- len in een langverwijderde toekomst eenmaal zal wegnemen. Van dit een en ander is ons niet bekend en kunnen wij over dien dan twijfelachtige gunstige toekomst van hier bedoelde dienst niet spre ken. Iets anders is of het voor de Egmonden niet wenschelijk was, dat een middel van personenvervoer noodzakelijk was wegens het veelvuldige bezoeken van reizigers van vreemdelingen die daarvan gebruik maken, doch dit aantal is veel geringer dan de moeite en kosten, die aan de dag worden gelegd om gelegenheid te hebben geregeld van Castricum naar Egmond en terug te komen 12 september 1894 Onderwijzer A. Franse vraagt met ingang van 1 okt. 1894 eervol ontslag wegens zijn benoeming te Heemstede; op 14 november 1894 wordt J.H. van Lint uit 't Zand tot zijn opvolger benoemd. 18 september 1894 N.V. Omnibusdienst 'De drie Egmonden' onderhoudt sinds twee jaar een busdienst Castricum - Egmond aan Zee. Dit bedrijf wil voor verbetering, uitbreiding en instandhouding van de dienst een jaarlijkse subsidie van de gemeente Castricum. Dit bedrijf heeft ook een subsidie aangevraagd bij de Gedeputeerde Staten. In dit kader verzoekt Gedeputeerde Staten om inlichtingen over de omvang van de omnibusdienst van de N.V. 'de drie Egmonden' en het belang dat de gemeente Castricum daarbij heeft. De burge meester antwoordt het volgende: "Bedoelde omnibusdienst bestaat nu ruim twee jaren en is voor zoover het deze Gemeente aangaat niet alleen met niet veel belang stelling destijds te gemoet gezien maar hoorde men niet zelden klachten, dat zij die hunne voertuigen er op na hielden om passa giers te rijden, daardoor aanmerkelijke schade leiden van de omni busdienst met dat geene wat nog eenigzints iets kan geven hun ontrouw, terwijl het voor de Maatschappij toch geen voordeel kan opleveren wegens het weinig verkeer van hier naar de Egmonden. Ten andere lijdt daaronder de voor het publiek verkeer voorzeker, openstaande gemeente straatweg van Castricum naar Egmond Binnen daar dagelijks twee of driemaal daags Zaterdags eenmaal daags) deze dienstwagen op onze gemeente straatweg rijd, waar door het onderhoud van dien weg niet weinig wordt vermeerderd. Zoodat wij drie nadeelen van deze dienstwagen zouden kunnen opsom men: 1. Het ontnemen van passagiers voor verhuurders van paard en rijtuig. 2. Het rijden zooveel malen daags heen en terug met zulk een zware wagen op een straatweg, waarop steeds in één spoor moet gereden worden. 3. Dat op hoe spaarzame wijze deze onderneming ook is aanvaard, de opbrengst van de dienstwagen, de kosten verre na niet schijnt te kunnen dekken. Dit laatste zij wel een bewijs dat voor het oogenblik het verkeer van Castricum - Eg monden van deze dienst van niet groot belang is. Wij meenen wel de overtuiging te hebben dat wat UEd.Gr.Achtbaren destijds voor kwam nog niet is weggenomen namelijk de hierbedoelde dienstwagen mag alsnog wel beschouwd worden ten dienste te komen van weinige passagiers en wat het vervoer van 6 oktober 1894 De besmettelijke ziekte, mond- en klauwzeer, heerst onder het vee. Er worden 48 schapen geslacht. 5 december 1894 Het pand van Jacob Bakker Dirkszoon is bijna geheel afgebrand. Het naastliggende perceel van Jansje Zoontjes, weduwe van Jan Castricum, is behoudens enige schade behouden gebleven. 12 december 1894 Er is een verzoek binnengekomen van J. Twisk dat de gemeente het schuthok te Bakkum (staat op de kruising Duinweg - Hoge- weg) laat repareren. In het schuthok wordt uitgebroken vee onder gebracht, totdat de eigenaar zich meldt. 31 december 1894 De gemeenterekening over het jaar 1894 telt aan ontvangsten 11.440 gulden; de uitgaven bedragen 10.425,-, zodat een batig saldo resteert van/1.015,-. S.P.A. Zuurbier UIEHlTRECiELIlIC VAN DEN tusscbon Egmond aan ZfcCaitrlr.im en Alkmaar langt Egmond aan den Hoef, RionegnmEgmond-Binnen en Btkki AANVANGENDE 4 MEI 1894. (Tijd van Groonwich.) Van Egmond aan Zee naar Cantrlcam: Maandag» Dintdag-, Woensdag, Donderdag en Vrijdag. Voormiddag5.30 uur. 9.— Namiddag 3. ZATERDAG. Voormiddag Namiddag 5.30 3.— 7.30 ZONDAG. Voormiddag5.30 0.— Namiddag Van Caatricam naar Egmond aan Itc Maandag, Dintdag^oenidag, Dondscd^ Voormiddag7.|o tv. 10.45 Namiddag 6.—- 9.15 ZATERDAG. Voormiddag7.10 Namiddag 6. 9.15 ZONDAG. Voormiddag7.10 10.45 '.30 Namiddag 9.15 f 60

Jaarboek Oud Castricum | 1995 | | pagina 60