in de oorlog Doktersstraat heette en in mei 1945 Dokter Leenaers- straat werd gedoopt. Op de hoek van het dokterspad stond een woonhuis met een dubbele winkel. Daar woonde tot 1940 ene Carl Assmann, een Duitse kapper. Volgens de toenmalige buren was dit een vreemde man, van wie beweerd werd dat hij 's avonds vele malen in de polder ronddoolde. Na de Duitse inval in mei 1940 heeft hij zijn huis in de brand gestoken zegt men. Daarna is er niets meer van hem vernomen. De westzijde van de Mient Naast Arie Lute woonde een verpleegster van Duin en Bosch (nr. 9), dan de familie Zijlstra met achter het huis een rijwielherstel- plaats (nr. 10), opnieuw een verpleegster van Duin en Bosch (nr. 11) en vervolgens familie Vos (nr. 12). De heer Vos was huis knecht van Duin en Bosch, naast hem woonde dokter Leenaers, vrijwel op dezelfde plaats als nu het dokter Leenaershuis staat (nr. 13). Een huis verder woonde Simon Res (nr. 14), en verder op dit rijtje de families Dekker (nr. 15) en Bakhoven (nr. 16) en in een dubbel woonhuis (nr. 17) zuster Bruins (hier woonde eerder zuster Baartscheer) en Jaap de Nijs (nr. 18), Gerard de Nijs (nr. 19), zus ter Baartscheer (nr. 20) en als laatste Jan Res (nr. 21 We gaan terug naar de Mient, nu naar de overkant. Bij de spoor wegovergang Vinkenbaan stond een spoorhuis (nr. 1). Daarin woonde Hendrik Heijstek, een overwegwachter. Daarnaast was het eerste huis (nr. 2) Alida de Munk, weduwe van Willem Castricum: zij had een zoon en twee dochters. Haar zoon zat in Nederlands Indië. Alida was wel een vrouw die van aanpakken wist. In de oor log verhuisde zij met haar gezin naar de Ruiterweg. Het volgende huis (nr. 3) werd bewoond door Hein Zonneveld, de groenteboer. Dan kreeg men Piet Brakenhoff (nr. 4) met daarnaast Jaap Braken- hoff (nr. 5) en zijn vrouw Annie Levering. Daar er in die jaren veel werd verhuisd, is het soms moeilijk te achterhalen wie er allemaal in hetzelfde huis gewoond hebben. J.J. Stuifbergen L. Zonneveld S.P.A. Zuurbier Naast Jaap Brakenhoff stond een rijwielzaak (nr. 6), waar Tinus Brakenhoff woonde; hier woonde Cees de Wit vroeger; de wedu we van Cees de Wit hertrouwde met Tinus Brakenhoff. Een stukje verderop stond het huis van Piet Bleijendaal (nr. 7). Piet werkte bij het P.W.N. als onderhoudsman. Daarnaast (nr. 8) woonde Arie Lute. tuinder. Arie had een groot gezin. Een foto van de St. Jozef-woningen, die in 1919 werden gebouwd. Deze woningen zijn in de oorlog niet afgebroken en bestaan nog steeds. 36

Jaarboek Oud Castricum | 1995 | | pagina 36