p foto het el uit van Een overzichtsfoto van de Mient omstreeks 1940; de huizen links op de foto zijn in de oorlog alle afgebroken. Vooraan links het dubbele woonhuis van zuster Bruins (nr. 17) en Jaap de Nijs (nr. 18). gasfabriek en Gerbrand Heine, de schoenmaker. Jan Korver had met succes de bemiddeling van pastoor Engering ingeroepen om als niet- katholiek een St. Jozefwoning te mogen huren. Schoenmaker Heine kwam in 1935 uit Uitgeest en nestelde zich met zijn schoenenwerkplaats in de schuur van Baltus. Jarenlang was Heine verbonden aan voetbalvereniging Vitesse '22 en voor menig eerste-elftal-speler heeft hij de schoenen verzorgd. Naast Gerbrand Heine woonde Jaap Zonneveld, fabrieksarbeider, dan Gerrit van Velzen de haringboer. Willem Zaal. verpleger van het ziekenhuis Duin en Bosch en als laatste van het rijtje Jan Hoebe van de bronbemaling. Naast de St. Jozefwoningen was het dokterspad. een weggetje dat Links op de achtergrond de bakkerij van Hemmer aan de Ruiterweg. Het eerste huis op de hoek van de Mient was rechts woonhuis en winkel 'de kleine winstvan Simon Stuifbergen, eer der van zijn vader Bertus Stuifbergen (nr. 22). In het naaststaande witte huis woonde Hendricus Zandbergen (nr. 23). Het eerste huisje vanaf het station aan de westzijde van de Mient is het huisje van Willem Res, later woonde hier zijn zoon Jan Res, diens vrouw Trijntje Kleibroek en hun kinderen (op de schets nr 21). In de naastgelegen schuur hielden zij enkele koeien. (nr 20).

Jaarboek Oud Castricum | 1995 | | pagina 35