I w. FT ivf.;:#. f- v '.v n* Sp TT Sf S S y gemeentebestuur stelt tot het begin van deze eeuw weinig midde len ter beschikking om behoorlijk blusmaterieel aan te schaffen. Pas met de komst van de Vrijwillige Brandweer treedt er wezenlij ke verandering in. De aansluiting door Castricum op het waterlei dingnet is voor de brandweer van grote betekenis geweest. Een kleine groep heeft zich jarenlang ingezet voor de veiligheid van de gemeenschap. Ondanks de inzet van de mannen heeft men eerst nog niet zo'n succes. Gelet op de gebrekkige middelen, die ter beschikking gesteld zijn. is dat niet zo verwonderlijk. Na de twee de wereldoorlog heeft de brandweer zich spectaculair ontwikkeld. Door de komst van beter materieel heeft de brandweer grote suc cessen geboekt. Het korps heeft zich uitstekend aangepast aan de nieuwe tijd en is met de uitbreiding van het dorp meegegroeid. Het korps bestaat nu uit veertig manschappen met een goed uitgeruste brandweerkazerne en modern materieel. Er liggen tweehonderd jaar van brandweerhistorie achter ons, waarin de Castricumse Vrijwillige Brandweer een boeiend aandeel heeft gehad. Het dorp mag trots zijn op het vele dat haar brand weerkorps heeft bereikt. Dat is aan de inzet van de 101 vrijwillige enthousiaste brandweermannen te danken. F. Baars M. Hopman Het korps uit 1991. Boven v.l.n.r.: J. Grippeling, P. Krom. D. Hilbers, W. Johannes, H. de Nas, J. Brasser, W. Noordover, C. Kerssens, F. Wark. J. Theissling, C. Suurmond en P. Zomerdijk. Midden v.l.n.r.: W. van Bruggen, J. Kooijman, J. Brakenhoff, M. Duyn, R. Oudshoorn, G. Veldt Bzn, A. Bijman, H. Lind, N. van der Park, W. de Reus, J. Zijlstra, J. Beerse, H. Borst, G. Veldt Gzn, H. Houtenbos, H. Veldt, H. Langeveld, J. Weda en R. Struik. Onder v.l.n.r.: H. Nuvens, A. Burgmeijer, P. Prinsen, A. Houtenbos, commandant J. Hartog, burgemeester J. Schouwenaar, C. van der Laan, R. Sprengers en H. Hemmer. 16

Jaarboek Oud Castricum | 1995 | | pagina 16