Kroniek 1993 van Castricum Januari 1 Castricum telt 22541 inwoners. 159 meer dan op 1 januari 1992. 16 Het nieuwe gebouw van de tweedehands goederen winkel van de stichting 'Castricum helpt Muttathara' officieel geopend. 25 Wethouder De Wolf opent de reeks van aktiviteiten in het kader van het Europees Jaar van de Ouderen. 30 Een uitslaande brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag de villa Doornduyn aan de Duinweg in de as gelegd. Februari 18 Mevr. C.G. Bakker-van der Wolff opent in het bezoekers centrum De Hoep de tentoonstelling 'Castricum en zijn bewoners' van de werkgroep Oud-Castricum. 21 Jaarlijkse Carnavalsoptocht met vier fanfarekorpsen en zeven praalwagens. Jan Groenland en de leden van de werkgroep Oud-Castricum. Jaap Stuifbergen en Loek Zonneveld, werden onderscheiden in de Orde van de Luie Bul 25 De gemeenteraad besluit meer aandacht te gaan besteden aan toeristisch-recreatieve voorzieningen in Castricum. Maart 8 Presentatie van het nieuwe boek 'de Pijnvogel' van plaats genoot Peter Pollet. 15 Jonge zeehond op het strand gevonden en afgevoerd naar zeehondenopvangcentrum in Pieterburen. 20 De botenvereniging De Salamander bestaat 20 jaar. Ter gelegenheid daarvan is een nationale zeehengelwedstrijd georganiseerd. 25 De gemeenteraad besluit de realisering van een milieu natuurtuin op het terrein bekend als de 'Tuin van Rom mel' financieel te steunen. 28 De oude veilingklok van de bloemenveiling Aalsmeer is aan de Agrarische school geschonken en wordt daar weer 'bedrijfsklaar' opgehangen. 31 Het jeugdteam van de schaakvereniging Castricum sleept in de categorie tot en met 20 jaar de nationale titel in de wacht. April 6 Klaas en Bep Ulder nemen afscheid als exploitanten van het strandpaviljoen 'Albatros'. 12 De politie vangt in de wijk Molendijk een vos, die voor zien is van een zendertje. Steeds meer klachten worden vernomen over de overlast van vossen. 13 Groep van 60 personen uit Balatonfüred door de Stichting Jumelage en de gastgezinnen hartelijk ontvangen. Tot 18 april wordt een uitgebreid programma afgewerkt. 18 De heer P. Alkemade onvangt de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice voor zijn vele werk ten behoeve van de parochie Maria ten Hemelopneming. 21 Bij de monastieke academie 'Jan 17', gevestigd in de oude boerderij Zeeveld. zijn door scoutinggroepen 190 bomen geplant. 22 De heer A. Dijkstra treedt af als voorzitter van het stich tingsbestuur van het zwembad. 24 De oudste inwoonster van Castricum mevr. Nieuwkoop- Druif is 102 jaar geworden. 25 Grote kunstveiling van de Stichting Castricum-Zawite heeft, mede dankzij de medewerking van Frans van Dusschoten als veilingmeester, fl. 11.000.-opgebracht. 29 Ter gelegenheid van Koninginnedag werden ir. W.J.A. Hoenselaar, ir. F. Hollander en B. Castricum koninklijk onderscheiden. 30 In het jongerencentrum De Bakkerij is De Nacht van het Nederlandstalige Lied een succes geworden. Mei 2 Burgemeester Schouwenaar heeft 3273 handtekeningen in ontvangst genomen, die het resultaat zijn van een aktie van de Bakkumse ondernemers tegen voornemens van de gemeente om de toegang tot Bakkunt af te sluiten voor verkeer vanaf de Zeeweg. 8 Open dag ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van Dijkman-Uniekaas. 15 Oud-wethouder Abraham Kooiman op 83-jarige leeftijd overleden. 16 Met de opening van de post van de Castricumse Reddingsbrigade door Klaas Ulder is het strandseizoen officieel begonnen. 26 Voorzitter B.W. Wagenaar en secretaris A. van Eist nemen afscheid van het afdelingsbestuur van het Rode Kruis. Juni 1 In het Jongerencentrum De Bakkerij is vanaf heden het gebruik en de handel in drugs verboden. 12 Cursuscentrum De Plaats in Bakkum feestelijk geopend. 17 Ruim 2000 deelnemers aan de 50e avond-vierdaagse fees telijk ingehaald. 63

Jaarboek Oud Castricum | 1994 | | pagina 63