Mprkgrn?p (0uö-(Eaatririim Doelstellingen De werkgroep werd in 1967 opgericht. De doelstellingen zijn de volgende: - het verrichten van onderzoek op historisch en archeologisch gebied; - het verzamelen en bewaren van voorwerpen, geschriften enz., die van belang zijn voor de historie van Castricum; - het bevorderen van en meewerken aan publikaties over de geschiedenis van onze gemeente; - het toegankelijk maken voor een groot publiek van historisch materiaal dat door Castricummers en anderen aan de werk groep is afgestaan. De werkgroep houdt zich van harte aanbevolen voor schenkingen of bruikleen van alle materialen die van belang kunnen zijn voor de bestudering van Castricums historie. De werkgroep kan zorgen voor foto's of kopieen van afgestane materialen. Historie Wekelijks worden bezoeken gebracht aan het regionaal archief in Alkmaar, waar het oud-archief van Castricum is ondergebracht. In De Duijnkant is een uitgebreid foto- en ansichtkaartenarchief en een uitgebreide historische bibliotheek. Oude gebruiksvoor werpen worden met veel zorg geconserveerd en bewaard. Jaarboekje De resultaten van onderzoekingen op historisch en archeologisch terrein worden opgenomen in het jaarboekje van de werkgroep. Inmiddels zijn er al 16 jaarboekjes verschenen. Elk jaarboekje heeft een thema: de Tweede Wereldoorlog, kasteel Kronenburg, het onderwijs enz. In elk jaarboekje staat ook de stamboom van een Castricumse familie. De Duijnkant De werkgroep beschikt over een werkruimte in het gebouwtje "De Duijnkant" op de hoek van de Geversweg. Op afspraak kunnen bezoekers een rondleiding krijgen in deze werkruimte, waarin vele materialen zijn bijeengebracht. Op maandagavond komen de werkende leden van de werkgroep gewoonlijk bijeen in "De Duijnkant". Tijdens werkavonden is de werkgroep daar tussen 19.30 en 22.00 uur telefonisch te bereiken onder nummer 71643. Aktiviteiten De aktiviteiten van de werkgroep zijn te onderscheiden in die op archeologisch en op historisch gebied. Individueel of in groepsverband wordt aan verschillende projekten gewerkt. Personen die belangstelling hebben voor aktieve deel name aan de werkzaamheden kunnen zich als werkend lid aan melden. Voor nadere inlichtingen kan kontakt worden opgeno men met een van de bestuursleden. Archeologie Door leden van de werkgroep, tevens leden van de Archeologi sche Werkgemeenschap Nederland, is reeds veie malen archeolo gisch onderzoek verricht. Nieuwe ontdekkingen worden nog regelmatig gedaan. Na een opgraving moet veel werk worden verzet aan inventarisatie, restauratie en verslaglegging. In De Duijnkant wordt een grote collectie bodemvondsten bewaard. Donateurschap/abonnement jaarboekjes U kunt zich voor een minimale bijdrage van zestien gulden abonneren op de jaarboekjes door donateur te worden van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum; als u nu donateur wordt, kunt u het 16e jaarboekje nog ontvangen. Donateur worden gaat heel makkelijk: u maakt minimaal 16.- over op postgiro 1851360 onder vermelding van "nieuwe donateur". U krijgt dan per omgaande een jaarboekje bezorgd. Bestuur De Werkgroep Oud-Castricum is een stichting, waarvan de bestuursleden worden gekozen door leden van de werkgroep. Het bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter: S.P.A. Zuurbier, Kamperfoelielaan 11. 1901 BS Castricum. tel. 71511 Secretaris: W.A.M. Steeman. Jac.Catstraat 31, 1901 AN Castricum. tel. 55252 Penningmeester: W.M. Visser, Buwitsacker 6, 1902 AM Castricum, tel. 54364 Leden: mevr. T. Sminia, Wayenburgh 2, 1901 GC Castricum, tel. 57183 H. Vermanen, Nansenlaan 31, 1902 DA Castricum, tel. 51791 L. Zonneveld, Zeeweg 15, 1901 PA Castricum, tel. 51970 Extra inlichtingen/ schenking van materialen Alle bestuursleden zijn gaarne bereid extra inlichtingen te ver schaffen over de Werkgroep. Zij kunnen allen materialen van u in ontvangst nemen. Als u materiaal aan de werkgroep afstaat, krijgt u daar altijd een officieel bewijsstuk van. Schenkingen worden tevens in het jaarboekje vermeld. 64

Jaarboek Oud Castricum | 1993 | | pagina 64