Augustus 1 De R.K. basisscholen De Molenweid en De Hoeksteen fuseren. 12 Als eerbetoon voor zijn prestaties in het Ned. Volleybalteam ontvangt de Castricummer Edwin Benne uit handen van de burgemeester de traditionele stropdas met gemeentewapen en een dasspeld. 22 De Castricumse Reddingsbrigade neemt een nieuwe boot in gebruik. 23 De 65-jarige Cor Martens keert terug van zijn pelgrimstocht per fiets naar Santiago de Compostella. September 8 Bewoners van Het Wayenburg herdenken het feit dat 24 jaar geleden hun woningen gereed kwamen. 11 Officiële ingebruikneming van de ingrijpend gerestaureerde Ned. Hervormde Kerk. Tijdens de jaarlijkse Open Monumentendag wordt de kerk ter bezichtiging opengesteld. 25 Presentatie van een leerboekje voor het onderwijs getiteld "Beelden in beeld", waarin de achtergronden worden belicht van beelden in Castricum. 30 Ter gelegenheid van haar afscheid als direkteur van de GGD Midden-Kennemerland wordt mevr. dr. Hermann benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. 30 Dokter K. Dekker 25 jaar huisarts in Castricum. Oktober 10 Groen Links biedt wethouder De Wolf een nota aan over problematische verkeerssituaties voor fietsers in Castricum. 13 Mevr. Guurtje Stuifbergen sluit haar sigarenwinkel aan de Dorpsstraat. 16 Oplevering van de 750e woning van de 80-jarige woningbouwvereniging Goed Wonen. 24 De paardenfokkerij van de televisiester Hennie Huisman in Bakkum wordt geopend door televisieproducent Joop van den Ende. 30 In de Ned. Hervormde Kerk wordt het 15e jaarboekje van de werkgroep Oud-Castricum overhandigd aan de voorzitter van de Kerkvoogdij de heer H. Sterken. Guurtje Stuifbergen sluit in 1992 haar winkeltje in de Dorpsstraat; inmiddels is zij overleden. November 1 Tijdens de beoefening van zijn geliefde rugbysport is op 27- jarige leeftijd Eric van der Laan overleden. 10 Na ruim 41 jaar stopt de familie Komman met de exploitatie van het gelijknamige hotel-restaurant aan de Mient. 17 Het "nieuwe" gemeentehuis al weer 10 jaar in gebruik. 18 Belangenvereniging Noordend opgeheven. 24 Afscheid van de heer E.J.H. Crabbendam als direkteur van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch. 28 Een grote partij hout spoelt aan op het strand. December 1 De heer W.J. Veldman, voorlichter en loco-secretaris van de gemeente, verlaat na een 25-jarig dienstverband de gemeente. 4 Wethouder Rouwhorst maakt een begin met de herbestrating van de Nuhout van der Veenstraat, waarbij gebruik wordt gemaakt van trottoirbanden, die gemaakt zijn van gebruikt landbouwplastic. 19 Voor de 11e keer wordt de grote tentoonstelling van plaatselijke beoefenaars van diverse expressievormen gehouden. 19 Opening van de nieuwe winkel in tweedehands goederen van de stichting Muttathara op de Castricummer Werf. C.G. Bakker - van der Wolff N.A.Kaan 63

Jaarboek Oud Castricum | 1993 | | pagina 63