Kroniek 1992 van Castricum Januari 1 Castricum telt 22541 inwoners, 159 meer dan op 1 januari 1991. 1 Het Samenwerkingsverband van de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Uitgeest en Castricum is gepromoveerd tot een officieel Gewest IJmond. 9 De naam van de Districtsgezondheidsdienst Midden- Kennemerland wordt omgedoopt in Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst, afgekort GGD Midden-Kennemerland. 16 Burgemeester mr J.M. Schouwenaar is voor een tweede ambtstermijn herbenoemd. 17 Opening van het geheel vernieuwde bejaardencentrum De Boogaert; hierbij wordt tevens het grootste zonne boilersysteem van Noord-Holland officieel in gebruik gesteld. 27 Tijdens de algemene ledenvergadering van het Castricums Ondernemers Verbond draagt de heer Rob van Keulen de voorzittershamer over aan Gerard de Zeeuw. Februari 4 Wethouder Rouwhorst overhandigt de Castricumse Milieu oorkonde 1991 aan de Scoutinggroep RA-72 en aan de Gymnastiek vereniging Vios, vanwege de grote hoeveelheid oud papier, die deze instellingen in dat jaar hebben ingezameld. In het bijzonder wordt de inzet van de 78-jarige Willem Korsman geroemd. 14 Het eerste boek van plaatsgenoot Peter Pollet "600 dagen stilte" wordt officieel gepresenteerd. 17 De deuren van het verzorgingstehuis 'Op de Hooghe Aert' zijn definitief gesloten. Over de bestemming van het voormalige klooster moet door het kerkbestuur van de Pancratius-parochie nog een beslissing worden genomen. Maart 4 De vijftienjarige Milo Heerkens uit Castricum heeft uithanden van prinses Diana in Londen de onderscheiding "Children of Europe" ontvangen. Het was een beloning voor zijn doorzettingsvermogen: vanaf zijn tweede jaar heeft hij talrijke operaties moeten ondergaan. Het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam heeft Milo voorgedragen. 26 De gemeenteraad heeft na jarenlange voorbereidingen een bestemmingsplan voor het Buitengebied vastgesteld. 26 Tussen Castricum en Heemskerk wordt in het verlengde van de Heemstederweg een fietspad aangelegd. Een ontbrekend geldbedrag is door de gemeenteraad beschikbaar gesteld. 27 Een expositie in bezoekerscentrum De Hoep over het infiltratiegebied wordt door de burgemeester geopend. Aanleiding voor de tentoonstelling is de grootscheepse renovatie, die in het waterwingebied plaatsvindt. April 10 Officiële start van de bouw van 30 premiekoopwoningen van de Stichting Eigen Woningbezit Castricum in de wijk Albert's Hoeve. 30 De heer A. Weda ontvangt een koninklijke onderscheiding voor zijn vele verdiensten voor diverse organisaties. Mei 2 Wederom vertrekt een grote Castricumse afvaardiging naar BalatonfÜred. 2 De vereniging Perspectief viert het 25-jarig jubileum met een groot aantal aktiviteiten, waaronder tentoonstellingen op diverse lokaties in het dorp. 10 Op bijna 82-jarige leeftijd overlijdt kunstschilder Cor Heeck. 16 Een tentoonstelling ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de werkgroep Oud-Castricum, wordt door de burge meester geopend. Tevens wordt het door de werkgroep samengestelde boek "Op zoek naar Castricums verleden" gepresenteerd. 26 Met het plaatsen van een laatste stukje glas wordt door wethouder Rouwhorst een geluidsisolatie-project in de Bakkummerstraat afgerond. In de afgelopen jaren zijn aan circa honderd woningen geluidwerende voorzieningen aangebracht. Juni 1 Burgemeester Schouwenaar ondertekent het Klimaatverbond waarmee de gemeente zich verplicht tal van milieu maatregelen te nemen. 23 Officiële overdracht van een nieuw hulpverleningsvoertuig aan de brandweer. 25 De gemeenteraad besluit voor de nieuwbouw van het Jac. P. Thijsse College een lokatie te kiezen in de wijk Albert's Hoeve. Juli 17 Het VVV-Castricum heeft het heringerichte kantoor officieel in gebruik genomen. 18 De Jeugdherberg Koningsbosch viert het 60-jarig bestaan met een open dag. 62

Jaarboek Oud Castricum | 1993 | | pagina 62