De jaarlijkse lezing voor de donateurs werd dit jaar verzorgd door de heer J. Bremer, bekend auteur van boeken en artikelen over Hollands Noorden. Hij vertelde aan de hand van een diaserie over het ontstaan van de woongebieden in Noord-Holland onder de titel: "De kust en de kustbewoners van het Hollands Noorden". Jaarboekje Het 15e jaarboekje stond in het teken van de geschiedenis van de Oude Pancratiuskerk. Op 30 oktober 1992 werd dit jaarboekje daarom ook aangeboden aan de heer H. Sterken, voorzitter van de kerkvoogdij en van de kerkeraad. In drie artikelen werd het hoofdthema behandeld, achtereenvolgens de geschiedenis tot aan de Reformatie door ir. J. Kol. de hervormde kerkgemeenschap vanaf de Reformatie door F. Baars en ten slotte de uitvoering van de restauratie door F. van derZande, Verder in het jaarboekje: wie was Cor Peperkamp, geschreven door zijn kleindochter Catharina Peperkamp, en de stamboom van de familie Groentjes van me vrouw A.G. Sminia-Wouters en S.P.A. Zuurbier. Verder bevatte het jaarboekje de vaste artikelen: Castricum honderd jaar gele den, het jaarverslag en de kroniek. Samenwerkingsverbanden De werkgroep onderhoudt contacten met de Stichting Regionale Geschiedbeoefening. De voorzitter van de werkgroep is tevens voorzitter van de kring Historische Verenigingen/ Stichtingen van Midden- en Noord-Kennemerland. De werkgroep Oud- Castricum heeft haar medewerking toegezegd bij het burge meestersproject 19e eeuw van de Stichting Regionale Geschied beoefening Noord-Holland o.l.v. mevr. drs. K.W.J.M. Bosschaers. De Stichting Herdenking 1799 (Slag bij Castricum) informeerde naar de mogelijkheden de werkgroep te betrekken bij haar activi teiten en kreeg in principe een positieve reactie. Werkruimte "De Duijnkant" De gemeente Castricum bracht de mogelijkheid tot overname van de werkruimte "De Duijnkant" ter sprake. Werkgroep en ge meente konden elkaar vinden in een voorstel, waarin werd voor zien in een blijvende bijdrage aan de onderhoudskosten door de gemeente. Bestuur, leden en donateurs Tijdens de ledenvergadering van 15 juni trad de heer N.A. Kaan af na 25 jaar secretaris te zijn geweest. Als lid blijft de heer Kaan zich overigens voor de werkgroep inzetten. De werkgroep koos de heer W.A.M. Steeman als nieuwe secretaris. Op 31 december was het bestuur als volgt samengesteld: S.P.A. Zuurbier, voorzitter W.A.M. Steeman, secretaris P.A. van der Kamp, penningmeester F. Baars, lid H.M. Vermanen, lid W.M. Visser, lid Aan de werkavonden in "De Duijnkant" en andere activiteiten van de werkgroep wordt door een dertigtal werkende leden deelgeno men. Het aantal donateurs bedroeg op 31 december 1992 930. Ten opzichte van 1991 is dat een toename van 58. Schenkingen aan de Werkgroep 1992-1993: - in februari: van mevr. Steeman-Mooij: div. huishoudelijke dingetjes, rijmprent t.g.v. huwelijk koninklijk paar, plaat Willem van Oranje. - in maart: van Van Dam (Doodweg): een koe-tondeuze, een houten hooihark. - in juni: van ir. J. Kol: kopie kaart M. Visscher. van mevr. A. Glorie-van der Steen: div. antieke kledingstukken voor een dame. - in juli: van de heer Settels: twee super-8 films van de Brandweer Castricum. van mevr. Steeman-Mooijeen programma ouder avond 1939, een opdracht zilveren jubileum Wilhelmina 1923, een rekening van dr. Leenaers. - in augustus: van Nora Bonekamp: div. boeken 10 stuks. - oktober: van de heer Bleijendaal: 11 loden kogels en 3 schijffibula's. - januari: van de heer M. Krist: landkaart van Castricum uitgave 1916. van A.M. Brakenhoff: vier bidprentjes. van P. Boesaert: stafkaart van Castricum uitgave 1971. van K. Brandjes: advertenties 1924 en Geversduin foto-afdruk.

Jaarboek Oud Castricum | 1993 | | pagina 61