Winkel van de wed. J.A. Meyer. Timmerbedrijf GA. Nootebos <nr. 31/33); voor het bedrijf staan Jan Vlaar met echtgenote en Bertus Nootebos. Nu weer terug naar het begin van de Vinkebaan bij de spoor wegovergang. Aan de rechterkant woonde tuinman Willem Groot, zoon van Cees de Groot, dan Egbert Fiat en Rein Kok, die wat koeien hield. Rein en zijn vrouw Griet hadden heel lang een petroleumlamp, die je laag moest draaien en uitblazen als het bedtijd werd. Tenslotte kregen ze gaslicht, hoewel er al elec- triciteit was. Griet die uitblazen gewend was, zei in het begin steevast: "Rein blaas jij de lamp effies uit". Het is altijd goed afgelopen. Vervolgens woonde op nr. 7 Floor de Groot, metselaar. Hij was gehuwd met dochter van Kees Stuifbergen, de koster. De num mers 9 en 11 was een dubbel woonhuis; op nr. 9 woonde eerst Jan Stroomer, gemeentewerkman, later Jan Groentjes en weer later schoenmaker Hijstek. In de andere helft van het huis op nr. 11 woonde de wed. J. Meyer. Zij had een manufacturenzaak. Haar dochter Marie heeft de zaak in 1943 voortgezet in de Bakkummerstraat. Deze winkel bestaat nog steeds. Op nr. 13 woonde eerst Piet Ooms en zijn vrouw Jans; zij stierven vlak na elkaar door een griepvirus in 1936 en werden samen op dezelfde dag begraven. Daarna bewoonde poelier Cor Lute dat huis. Ernaast, het was ook een dubbel woonhuis, woonde op nr. 15 de wed. Nijman, die een melkzaak had. Op nr. 17 woonde boer Kees Sprenkeling die naar velen zich herinneren altijd dezelfde bijzondere broek met een klep van voren aanhad. Buurman Bernard Piepers, op nr. 21, werkte op de papierfabriek en had ook een sigarenwinkeltje. Op nr. 23 woonde Chris Beusman, verple ger bij Duin en Bosch en op nr. 25 Gerrit Koppes, fabrieksarbei der. Op nr. 27 woonde Cees de Zeeuw afkomstig van het spoorhuis en op nr. 29 Paul Kuijs, kok bij Duin en Bosch. In het laatste huis nr. 31 woonde Bertus Nootebos de timmerman, die eigenlijk wagenmaker was. In verband met de afbraak van de woningen zijn vele bewoners elders in het dorp ondergebracht of vertrokken naar andere plaatsen in Nederland. Aan de Vinkebaan zijn de bewoners nooit meer teruggekeerd. J.J. Stuifbergen L. Zonneveld Bronnen: Gemeentearchief Castricum Streekarchief Alkmaar Informatie van diverse ex-bewoners van de Vinkebaan. Bijzonde re dank aan de heer M. Hopman voor zijn vele inlichtingen.

Jaarboek Oud Castricum | 1993 | | pagina 37