I jn beter egere en len. Een :e stelen epannen waarin aeg type tt vlakke :n waren ven trad elen op. ;ebruik. ïw naast lit grijze tgen van ?e eeuw ebruiks- enkele bakkend auwe of •al in de aterende m 1680, tie enige atie nog mals het van de i. Mooij Het bollenland achter de duintjes. tegenover jeugdherberg 'Koningsbosch Geraadpleegde literatuur Groeneweg, G.C., Bergen op Zooms aardewerk (IV); de pottenbakkerij "Croonenburg". Westerheem XXXVII-5-1988, blz. 261. Renaud, J.G.N., Middeleeuws ceramiek. A.W.N.-monografie no. 3, 1976, blz. 93. Steenhouwer, K.J. en Warringa, A.H.C., Archeologie in de praktijk. Fibula - van Dishoeck, Weesp, 1985, blz. 147. Voskuil, J.J., Van vlechtwerk tot baksteen. Geschiedenis van de wanden van het boerenhuis in Nederland. Stichting Historisch Boerderij-On-derzoek, Arnhem; Uitgeverij Terra, Zutphen 1969, blz. 118-119. De boerderij, die vroeger aan de Heereweg te Bakkum heeft gestaan tegenover jeugdherberg Koningsbosch, maar door omstandigheden het veld heeft moeten ruimen. Op den ouden grond Dit is de titel van een gedicht, gemaakt in 1984 als herinnering aan de boerderij van de familie Twisk, die tegenover jeugdher berg Koningsbosch stond en die enkele tientallen jaren geleden is gesloopt. Waar eens de boerderij toch stond, met bomen er om heen. Staat nu ons huis wel nieuw en mooi. maar het leven ging ook heen. Het erf, de stal en ook de dors, dat alles is voorbij. Het land en vee dat werd verkocht, gesloopt de boerderij. Al was de dag soms zwaar en lang, het gaf het leven kleur. Want ieder jaargetijde bracht, zijn eigen klank en geur. Het voorjaar op 't land. het jonge gras, de zomer met het hooi. En herfst met nevel over het land, zelfs 's winters was het nog mooi. Dan stond het vee weer in de stal, in langen rij geschaard. En in de dors de paardenstal, sliep rustig dan het paard. Maar wat geweest is, is niet meer, al het ouden is voorbij. Het nieuwe huis staat op de grond, van den ouden boerderij. mevr. J. Twisk - Wassenaar 25

Jaarboek Oud Castricum | 1993 | | pagina 25