Juli 19 Receptie ter gelegenheid van het vertrek van notaris J. van Zanten; zijn opvolger is D.J.W. Kuiper. 23 De drukte op het strand is zo groot dat de politie zich genoodzaakt ziet om de Zeeweg voor auto's af te sluiten. 24 Vioollerares Jeane Wijbenga-Hofman overleden. Augustus 2 Burgemeester Schouwenaar wordt Nederlands kampioen wielrennen voor burgemeesters. 4 Arend Mostert lid van de seniorenraad en oud-gemeen teraadslid overleden. 7 Bekend wordt gemaakt dat de Rijkspolitie een ontvoering van plaatsgenoot Klaas Molenaar, oud-direkteur van het Wastoraconcern, heeft kunnen voorkomen. mr. J. van Sandick hebben in Castricum de sleutels overhan digd van een geheel schone elektrische auto, die door de wijkverpleging gebruikt zal worden. 5 Open dag ter gelegenheid van de heropening van de ver bouwde Juliana van Stolbergschool. 6 Leden van de Royal British Legion houden hun jaarlijkse herdenking van gesneuvelde militairen in Castricum. 10 Het 10-jarig bestaan van de Gemeenschapsraad wordt her dacht. 19 De toren van de Ned. Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat is voor bezichtiging opengesteld in het kader van de aktie die de restauratie van de kerk mogelijk moet maken. 28 De raad besluit de Onroerend Goed Belasting beperkt te verhogen met 3.5% in plaats van met 4.5% zoals burgemees ter en wethouders voorstelden. 11 Pater Wim Beentjes viert zijn 40-jarig priesterjubileum. 14 Het oude gebouw van de Henricus Mavo wordt in gebruik genomen door het J.P.Thijsse College. 21 Herdenking 40-jarig bestaan van de parochie Maria ten Hemelopneming te Bakkum. 26 Installatie van de heer F.F.J. Wilms als lid van de gemeen teraad voor het CDA. Hij is mevr. C.A.M. Slot-Abeling opgevolgd. 29 Opening van het nieuwe schoolgebouw van r.k. basisschool De Hoeksteen. September 1 Het PWN hervat de uitgebreide renovatie van het infiltratiege- bied, waarbij ook belangrijke waterkundige en ecologische verbeteringen worden doorgevoerd. Het project wordt in 1994 afgerond. 2 R.W. Cooke initiatiefnemer en mede-oprichter van de stich ting Muttathara overleden. 14 Nationale Monumentendag. De Nederlands Hervormde Kerk, het oude Raadhuis en het museum van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch zijn te bezichtigen. 16 Een jong echtpaar komt om bij een brand in hun woning aan de Stetweg. 21 Start van het Gilde-project van de Gemeenschapsraad. 25 Ontvangst van 42 personen uit Balatonfüred. Tot en met 29 september wordt een uitgebreid programma afgewerkt on der auspiciën van de stichting Jumelage. Oktober 1 Viering 20-jarig bestaan van het Bonhoeffercollege. 1 Het postagentschap van de PTT in Bakkum wordt gesloten. 2 Gedeputeerde drs W.T. van Gelder en PEN hoofddirekteur 29 De heer A.A. van Alphen wordt benoemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau. 30 Open huis in het gemeentehuis en een informatiemarkt in Geesterhage ter gelegenheid van de presentatie van de Info- gids voor ouderen. November 8 Viering 25-jarig bestaan Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw. 13 De heer Piet van Vondel, het oudste lid van CSV-handbal plaatst een herdenkingssteen in het nieuwe stenen clubgebouw op het sportpark Wouterland. 18 Leo Rommerts oud-jeugdherbergvader van Koningsbosch en concertzanger overleden. 30 De Mient-bewoners demonstreren tegen de verkeersdruk en hebben de weg enige tijd afgezet. December 16 De Lionsclub Castricum/Heemskerk heeft aan de werk groep Oud-Castricum een vitrine geschonken die in de hal van het gemeentehuis geplaatst is en waarin bodemvondsten worden geëxposeerd. 18 Installatie van de sportraad Castricum. 19 Een aantal vooraanstaande personen uit het bedrijfsleven heeft in een rapport "Umond na 2000" o.a. geadviseerd om Velsen, Beverwijk, Heemskerk en Uitgeest tot één ge meente samen te voegen. 20 Opening van de uitgebreide sporthal De Bloemen. Het sportcentrum heeft nu de beschikking over een fitnessruimte, snookercentrum en een grote kantine. 20 Heropening van de heringerichte Torenstraat. 22 Oud-groepscommandant van de Rijkspolitie T. Sieswerda overleden. 64

Jaarboek Oud Castricum | 1992 | | pagina 64