Kroniek 1991 van Castricum Januari 1 Castricum telt 22.217 inwoners; 161 minder dan op I januari 1990. 2 Nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis. Carnavalsprins Botlovis I laat merken dat hij het verbod van het "eerste deuntje" van de kermis in Bakkum niet waardeert. 11 Toon de Groot neemt na ruim 38 jaar afscheid als reservist bij de Rijkspolitie. 15 Oprichtingsvergadering van de Vereniging Castricum Vei lig. De vereniging bepleit de aanleg van een zuidelijke randweg. 20 Afscheidsreceptie in Geesterhage van Pastor C. Vis als basispastor voor de drie r.k. parochies in Castricum en Bakkum. Februari 9 Speelotheek Humpie Dumpie in de bibliotheek geopend. 9 De carnavalsoptocht wordt afgelast wegens de spanningen rond de Golfoorlog. 12 Plannen worden gepresenteerd voor de fusie tussen het Bonhoeffercollege en de Henricus Mavo. 18 De winkeliersvereniging Castricum Centrum spreekt een negatief oordeel uit over de plannen om winkelcentrum Geesterduin o.a. met een kleine Hema uit te breiden. 23 Een vijfjarige kleuter verdrinkt in het zwembad De Witte Brug. 25 Installatie van de Seniorenraad, adviesorgaan voor het ge meentelijk ouderenbeleid, door wethouder P. de Wolf. 28 Discussie in de gemeenteraad over de hertaxatie in het kader van de Onroerend Goed Belasting. Meer dan duizend be zwaarschriften zijn ingediend. Maart 6 Ton Burgmeyer neemt na 31 jaar afscheid van de brandweer. 8 De stichting Vrouwen in Beweging organiseert de plaatse lijke viering van de Internationale Vrouwendag. 16 Uitvoering van de Johannes Passion door de Castricumse Oratorium Vereniging. 30 Na 31 jaar sluit bakkerij Uljee definitief de deuren. April 12 Rouwcentrum Kasterkom naast de Pancratiuskerk officieel geopend. 18 Afscheid van de groepscommandant van de Rijkspolitie adjudant Tiesinga na 35 jaar politiedienst. 18 Feestelijke heropening van het gerenoveerde en uitgebreide winkelcentrum Geesterduin. 19 Commissaris van de Koningin drs R.J. de Wit op ambtsbezoek in de gemeente. 30 De heren Thijs Bakker. A. Dijkstra, L.B. Lips, F.P. IJsseling en A. Waasdorp ontvingen een koninklijke onderscheiding. Mei 1 G.J.Rookhuijzen is de heer Tiesinga opgevolgd als groepscommandant van de rijkspolitie. 1 Direkteur Polak van het provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch heeft het officiële startsein gegeven voor het treintaxi project in Castricum. 5 Het eerste elftal van Vitesse is kampioen geworden in de tweede klasse A en dat was in dertien jaar niet meer voorgekomen. 23 De eerste rolcontainer met groente-, fruit- en tuinafval is door wethouder Rouwhorst geleegd. 28 Wethouder Postma heeft 96 certificaten uitgereikt aan de cursisten van het zogenaamde Help-project. Alle leerkrachten van de basisscholen hebben een opleiding gekregen om leerproblemen van kinderen te signaleren en aan te pakken. 31 Afscheid van Chris Martinus, chef buitendienst van gemeentewerken. Hij krijgt de eremedaille in goud verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. Juni 1 Heropening van de uitgebreide Wereldwinkel. 5 Circa 70 scholieren van het voortgezet onderwijs brengen de musical "Two ways to heaven" ten tonele. 22 Castricum heeft er twee opvallende kunstwerken bij. De officiële plaatsing van "Cultuur-Natuur" van Nout Visser en van het beeld Metheoor van Dorthee Joehoel aan respectie velijk de C.F.Smeetslaan en de Oranjelaan heeft plaatsge vonden. 30 Wedstrijden ringsteken in Bakkum trekken veel publiek. 63

Jaarboek Oud Castricum | 1992 | | pagina 63