archiefstukken. In oktober heeft de werkgroep een bezoek ge bracht aan de werkruimte van de Historische Kring Heemskerk om eens kennis te nemen van eikaars werkwijze en ervaringen. De werkgroep is verder aangesloten bij de Archeologische Werk gemeenschap Nederland, waar ook een aantal leden individueel lid van is. Monumentendag Vitrine De Lionsclub Castricum-Heemskerk heeft de werkgroep een fraaie vitrine geschonken. Tijdens een bescheiden plechtigheid op 15 december werd de vitrine door de voorzitter van de Lionsclub aan de werkgroep overhandigd, waarna de werkgroep de vitrine met inhoud aanbood aan het gemeentebestuur voor plaatsing in de hal van het gemeentehuis. De vitrine is momenteel ingericht voor bodemvondsten vanaf 200 jaar voor Chr. De werkgroep heeft wederom medewerking verleend aan de monumentendag op 14 september. In de Ned. Hervormde Kerk was een kleine expositie ingericht. In het oude raadhuis, kantoor van de Stichting Noordhollands Landschap, werd middels wat kaarten en prenten aandacht geschonken aan de geschiedenis van het gebouw. Het museum "Het Oude Huys" van het ziekenhuis Duinenbosch was deze dag ook geopend. Uitbreiding collectie Voor de bibliotheek zijn verschillende nieuwe boeken aange schaft. waaronder "Toverij en samenleving - Holland 1500-1800" en "Steden en Staten" uit de Hollandse Historische Reeks. Regio naal-historische bibliografie van Noord- en Zuid-Holland 1983- 1986. Handleiding voor beheer van een topografisch-historische atlas. Bestuur, leden en donateurs Tijdens de ledenvergadering van 13 mei trad de heer G. van Geenhuizen af na 17 jaar voorzitter te zijn geweest. Als lid blijft de heer Van Geenhuizen zich overigens voor de werkgroep inzetten. Met algemene stemmen koos de werkgroep als nieuwe voorzitter de heer S.P.A. Zuurbier tot dan penningmeester van de werk groep. Zijn opvolger als penningmeester is de heer P.A. van der Kamp. Op 31 december 1991 was het bestuur als volgt samengesteld: S.P.A. Zuurbier N.A. Kaan P.A. van der Kamp F. Baars H.M. Vermanen W.M. Visser voorzitter secretaris penningmeester lid lid lid Het aantal donateurs bedroeg op 31 december 872. Ten opzichte van 1990 is dit een toename met 52. Proef opgraving van de werkgroep aan de Cieweg.

Jaarboek Oud Castricum | 1992 | | pagina 62