'ster Schouwe- tocht en werd e verbouwing nkant' aan de e vloerbedek- derverdieping geworden en :orische voor- ite Castricum. de verenigin- iiet gebouwtje 'erkgroep om tinigen. Oud ver Castricum it in dat kader moet stellen, ermeld dat bij lastricum. De trachten dit rije tijd in; zij houd van het de vrijwillige Het ziet er nu De burgemeester verricht de opening van de tentoonstelling in de bibliotheek. naar uit dat de werkgroep het gebouwtje met enige financiële tegemoetkoming toch moet overnemen. Voor U ligt inmiddels alweer het 15e jaarboekje; wij hadden bij de start in 1977 niet durven hopen dat wij zoveel informatie over de geschiedenis van Castricum hebben kunnen verzamelen en dat terwijl vele onderwerpen nu nog niet eens aan bod geweest zijn. De artikelen in de jaarboekjes worden op enkele uitzonderingen na geschreven door de leden van de werkgroep. Onvoldoende bekend is dat in principe iedereen die iets aardigs, interesants of anderszins kan vertellen over het vroegere Castricum, bijzondere figuren of voorvallen, zijn verhaal in het jaarboekje kwijt kan. Dit zou de werkgroep toejuichen om een zo gevarieerd mogelijke inhoud te realiseren. Nu de restauratiewerkzaamheden aan de Nederlandse Hervormde kerk in dit jaar worden uitgevoerd en afgesloten is het een gelukkige omstandigheid dat het hoofdthema in dit jaarboekje aan de geschiedenis van deze kerk is gewijd. Het eerste artikel beschrijft de ontstaansgeschiedenis van parochie, de bouwgeschie denis van het kerkgebouw, de grafzerken met historische achter gronden en de predikanten die hier voor en tijdens de reformatie een rol hebben gespeeld. Een tweede artikel beschrijft de geschiedenis van de hervormde kerkgemeenschap na de reformatie tot in deze eeuw met haar predikanten, verschillende stromingen en conflicten. Een derde artikel geeft enig inzicht in aanleiding, omvang en realisatie van de dit jaar uitgevoerde restauratie. In de rubriek 'Wie was dit keer aandacht voor de dorpssmid Cor Peperkamp, een legendarischer dorpsfiguur is bijna niet denkbaar. Velen kennen hem nog van zijn humor en zijn vaste verschijning bij het optreden als getuige bij geboorteaangiften op het gemeentehuis tegenover de smederij met na afloop een borreltje in De Rustende Jager. Als echte Castricumse familie komt nu de familie Groentjes aan bod; uitvoerig wordt de geschiedenis, waaronder de herkomst uit het land van Kleef, en de stamboom van deze familie behandeld. Verder vindt U in dit jaarboekje de vaste rubrieken als Castricum honderd jaar geleden, het jaarverslag en de kroniek van 1991. Ik wens U veel genoegen met ons jaarboekje S.P.A. Zuurbier voorzitter

Jaarboek Oud Castricum | 1992 | | pagina 3