18 Afscheid van mevr. M.J. Postelmans-Blankemeyer als wet houder met een receptie in het gemeentehuis. Zij blijft raadslid. 28 Het echtpaar Le Fèbre-van Muijden vierde in De Santmark hun zestig-jarig huwelijksfeest. De heer Le Fèbre was jarenlang een gewaardeerd lid van de werkgroep Oud- Castricum. 31 Diepinfiltratiesysteem van het Provinciaal Waterleiding bedrijf officieel in gebruik gesteld door drs W.T. van Gelder, lid van Gedeputeerde Staten. Juni 5 Milieu-minister Hans Alders aan het woord op een PvdA- bijeenkomst in dorpshuis De Kern. De viskotter Wieringen 72 loopt ongeveer voor de strandafgang aan de grond. Bij hoog water lukt het om het schip weer vlot te krijgen. 7 Voormalige basisschool De Windroos aan het Korte Land wordt gesloopt. Op deze plaats zal de nieuwbouw plaatsvinden van de katholieke basisschool De Hoeksteen, die thans aan Het Strengh is gevestigd. 26 Opening door Hans van der Borg, ambtenaar jeugdzaken van een nieuwe skateboardbaan naast de sporthal De Bloemen. 28 Door wethouder De Wolf wordt de eerste steen gelegd voor een serie van 30 patio-woningen voor senioren in de wijk Albert's Hoeve. Juli 20 De voorzitter van het Castricums Ondernemers Verbond de heer Rob van Keulen opent het nieuwe kantoor van het weekblad De Castricummer. 21 De feestweek van de winkeliersvereniging Castricum Centrum heeft veel belangstelling getrokken. 27 Mevrouw Bron-Bruinsma viert in De Santmark haar 102e verjaardag. Augustus 7 Thijs Bakker 25 jaar strandvonder. 10 Officiële opening van het kinderdagverblijf 't Drempeltje gevestigd in de voormalige kleuterschool De Blokkendoos aan de Asserlaan. De 15-jarige Rick van Eijk is naast indoor tennis kampioen nu ook Nederlands kampioen outdoor in zijn leeftijdscategorie geworden. 19 Sportieve zeskamp van de zes gezinsvervangende huizen voor gehandicapten in de regio op rugbyvelden van het sportpark Wouterland. 30 De eerste paal wordt geslagen voor 45 huurwoningen van de woningbouwvereniging St.Jozef in de wijk Albert's Hoeve. 31 Afscheid van Toon Theissling van gemeentewerken na een dienstverband van 32 jaar. 56 September 7 Afscheid van de heer J.C.Kanters technisch ambtenaar van gemeentewerken na een dertig-jarig dienstverband. Start van een telefooncirkel voor ouderen en alleenstaanden door de werkgroep Welfare van Het Rode Kruis. 20 De gemeenteraad stelt een fonds in, waaruit financiële bijdragen kunnen worden toegekend aan burgers met een minimum-inkomen, voor deelname aan maatschappelijke aktiviteiten. 29 De Castricumse Projectgroep Arbeidsuitgeschakelden viert het 12 1/2 - jarig bestaan in het Bonhoeffercollege. Feestelijke heropening van zwembad De Witte Brug Oktober 1 Het Provinciaal Waterleidingbedrijf (PWN) is geen provinciaal bedrijf meer maar een naamloze vennootschap met de provincie Noord-Holland als enige aandeelhouder. 9 Burgemeester Schouwenaar overhandigt een nieuw blusvoertuig aan het Castricumse brandweerkorps. 10 Naar aanleiding van de 125e geboortedag van Jac.P.Thijsse voert de gelijknamige school een milieu-aktie uit. Chemisch afval wordt opgehaald en plantsoenen worden ontdaan van papier en ander afval. 13 Opening van een nieuwe jeu de boules-baan van de vereni ging "De Stetters" op het sportpark Wouterland. Castricumse postbodes lopen met elkaar een estafette rond het IJsselmeer ten bate van de Ned. Invaliden Sportbond. 16 Wethouder Rouwhorst geeft het startsein voor de uitvoering van een geluidsisolatie-project van woningen in de Bakkummerstraat. 17 Officiële start van de Radio Omroep Duinenbosch. 25 Presentatie 13e jaarboekje werkgroep Oud-Castricum. November 6 Afscheid van de heer J.P.Hemert als voorzitter van de stichting gemeenschapsraad Castricum. 9 Opening door gedeputeerde drs W.T.van Gelder van het kantoor van de stichting Het Noordhollands Landschap in het voormalige raadhuis aan de Dorpsstraat. December 3 De heer Simon Quax wordt in het zonnetje gezet bij zijn af scheid als lid van het Oranjecomité en als zodanig organisator van vele evenementen. De gemeenteraad besluit in een verordening vast te leggen dat café's en disco's in de dorpskom op zaterdag vanaf twaalf uur geen nieuwe bezoekers meer mogen toelaten. 16 Oud-wethouder en ere-burger H.Wokke thans burge meester van Wervershoof. 19 De gemeenteraad besluit op verzoek van het Bonhoeffer college het gedeelte van de Doodweg waaraan deze school is gelegen de naam Pieter Kieftstraat te geven. Zetwerk Reproform Limmen Vormgeving Drukwerk Tipos Castricum.

Jaarboek Oud Castricum | 1991 | | pagina 56