Kroniek 1990 van de gemeente Castricum Januari 1 Castricum telt 22.378 inwoners; 55 minder dan op 1 januari 1989. 3 Tentoonstelling van strandvondsten van hulp-strand vonder Thijs Bakker. 4 De oude doorrijstal destijds behorende bij het bondscafé Van Benthem later Roozendaal is gesloopt. Een pleister op de wonde is dat het in de zelfde stijl herbouwd zal worden voor de vestiging van een Grieks restaurant. 8 Gewapende overval op speelautomatenhal in de Burg. Mooystraat. 12 Plaatsgenoot H. Mozes ontvangt de zilveren penning van de provincie Noord-Holland ter gelegenheid van zijn af scheid als direkteur van de Provinciale Bibliotheekcentrale Noord-Holland. 13 Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Stichting Kunstzinnige Vorming neemt de heer Chris v.d. Hoeven af scheid als voorzitter. Hij draagt de voorzittershamer over aan de heer Dick Baltus. 25 Tijdens een hevige storm zijn veel pannen van daken gewaaid, schuttingen, muren en antennes vernield. Op enkele spoorwegovergangen braken de spoorbomen af. 29 De gemeenteraad besluit het oude raadhuis aan de Dorpsstraat te verhuren aan de stichting Noordhollands Landschap. Februari 12 Ondernemers in de dorpskern richten een nieuwe vereni ging op onder de naam Castricum Centrum. Afscheid van Theo v.d. Himst van de vrijwillige brandweer na 30-jarig lidmaatschap. 22 V.B.O.-school De Santcroft viert 10-jarig bestaan. Maart 7 Fanfarekorps Emergo wint tijdens concert-wedstrijden te Zoetermeer een eerste prijs en wordt gepromoveerd naar de ere-afdeling met het hoogste aantal punten. Tevens wordt de publieksprijs gewonnen. 10 Mevr. Boukje Riethorst-Nijhuis legt de eerste steen voor het nieuwe clubgebouw van de Juliette Low scoutinggroep waarvan ze al dertig jaar leidster is. 21 Gemeenteraadsverkiezingen. De grote winnaar is Castricum Aktief die van 2 naar 4 zetels opklimt. Het CDA moet 2 zetels inleveren en is daarmee ook op 4 zetels gekomen. PvdA en VVD gaan beide terug met 2 zetels en komen ieder op 3 vertegenwoordigers. D'66 stijgt van 1 naar 3, terwijl Groen links van start gaat met 2 zetels. 31 Receptie van de voetbalvereniging C.S.V. ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. April 2 Bijkantoor van het gasbedrijf Beverwijk en omstreken aan de Gasstraat opgeheven. In 1914 werd op deze plaats de gasfabriek in gebruik genomen. 19 De heer Henk Marcker van de biljartvereniging Onder Ons wordt benoemd tot bondsridder van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. 20 Mevr. M.E.Veldt-van Beers oud-wijkverpleegkundige en bestuurslid slaat de eerste paal van de nieuwe vleugel van het bejaardencentrum De Boogaert. 24 Met hun handtekening bekrachtigden de fracties van PvdA, CDA, D'66 en Groen Links het gezamenlijk opgestelde collegeprogramma voor de komende vier jaar. In de rumoerig verlopen onderhandelingen heeft de winnaar van de verkiezingen het onderspit moeten delven. Ook de VVD zal niet meer in het college vertegenwoordigd zijn. 27 Jubileum-concert ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Kleinkoor Castricum. 30 De heer W.J. Veldman, loco-gemeentesecretaris en voorlichtingsambtenaar van de gemeente Castricum ontvangt de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Uitgebreide viering van Koninginnedag met o.a. een vliegerfestijn. Mei 1 De nieuwe gemeenteraad wordt geïnstalleerd. Piet de Wolf (CDA), Jan Postma (PvdA) en Theo Rouwhorst (D'66) worden gekozen als wethouders. 5 Uitgebreide viering van de bevrijding met een dropping en een optocht van oude brandweerauto's. 6 R.K. gemengd koor bestaat 25 jaar. 12 Opening door wethouder Postma van het nieuwe gebouw van de Stichting Kunstzinnige Vorming Castricum in de voormalige Gerardusschool. 17 Afscheidsconcert van de heer A.J. Baars als dirigent van fanfare-orkest Emergo. 55

Jaarboek Oud Castricum | 1991 | | pagina 55