"ondergrondse" Castricum in beeld gebracht waarbij zowel inzicht gegeven werd in de plaatselijke landschapsontwikkeling alsook de bewoningsgeschiedenis. Uitbreiding Collectie Voor de bibliotheek zijn verschillende nieuwe boeken aangeschaft, waaronder "De Staten van Holland en de opstand" en "De heren als dienaren en de dienaar als heer" uit de Hollandse Historische Reeks, "Stadsgeschiedenis" en de "Historische geografie" uit de reeks cahiers voor lokale en regionale geschiedenis, Kadastrale Atlas van Noord-Holland 1832, deel 1 en 2 (Uitgeest en Alkmaar). Uit de geschiedenis van Alkmaar en omgeving, Archeologica, Uitgeest 1940-1945, Kust en Kaart, 150 jaar Noord-Holland, Egmond- cultuurhistorische inventarisatie projekt, Waste prevention: theory and practice, Historische verdedigings werken in Noord-Holland en Zuid-Holland 1915-1940, Holland rond 1840, Molens in de banne van Uitgeest en Verzet in West- Friesland. Installatie doka Leden van de werkgroep hebben in "De Duynkant" een donkere kamer geïnstalleerd, waardoor het vergroten en afdrukken van foto's voortaan in huis zal kunnen gebeuren. Open monumentendag De werkgroep presenteerde zich weer tijdens de monumenten dag op 22 september met een kleine expositie in de Ned. Hervormde Kerk. Ook het museum van het ziekenhuis Duinenbosch was deze dag geopend. Geconstateerd werd dat de belangstelling voor de monumenten dag is toegenomen. Bestuur, Leden en Donateurs Op 31 december 1990 was het bestuur als volgt samengesteld: G. van Geenhuizen, voorzitter N.A. Kaan, secretaris S.P.A. Zuurbier, penningmeester F. Baars, lid H.M. Vermanen, lid W.M. Visser, lid Tijdens de ledenvergadering van 21 mei 1990 werden de heren Baars en Zuurbier herkozen. Op 31 december 1990 bedroeg het aantal donateurs 820. Ten opzichte van 1989 is dit een toename met 40. De voorzitter van de werkgroep Oud Castricum de heer G. van Geenhuizen heeft het jaarboekje 1990 overhandigd aan de rijksinspecteur voor het onderwijs de heer H.G. Hin

Jaarboek Oud Castricum | 1991 | | pagina 54