30 Open dag van de Ned.Jeugdbond voor Natuurstudie in het bezoekerscentrum De Hoep. Mei 4 Tijdens de jaarlijkse dodenherdenking heeft een zgn. "me- morial flight" boven Castricum plaatsgevonden, verzorgd door de stichting Vliegsport Gilze-Rijen. 6,7Surf-wedstrijden om de Bakkum Wave Cup succesvol verlopen. 3 De heer P. Berkhout CDA-raadslid, neemt afscheid van de raad wegens drukke werkzaamheden. De heer F. Wilms volgt hem op. 9 Open dag in de jeugdherberg Koningsbosch in het kader van het 60-jarig bestaan van de Ned. Jeugdherberg Centrale. 13 Start van een serie van vijf grote braderien in de dorpskom. 17 Aan de heer A.P. Kuperus al meer dan 40 jaar organist van de Gereformeerde kerk wordt een koninklijke onderscheiding uit gereikt. 27 Open dag van de muziekschool, voor het laatst in het vroegere raadhuis aan de Dorpsstraat. De voormalige Gerardusschool wordt verkocht aan de Stichting Kunstzinnige Vorming Castricum, samenwerkingsverband van de muziekschool en creativiteitscentrum. 27 Op verzoek van bar- en discotheekexploitanten is een Castri- cums touringcarbedrij f bij wijze van proef begonnen met een discobus, die vanaf 1.00 uur gaat rijden. Augustus 18 De heer Theo Weda, nestor van de Castricumse ondernemers, op zeventig-jarige leeftijd overleden. 19 De Rowanafdeling van de St. Wilfriedgroep, onderdeel van Scouting Castricum, bestaat 25 jaar. 24 Werkbezoek aan Castricum van een zware CDA-delegatie met o.a. de ministers Brinkman, Deetman en de Graaff. 26 Zes enthousiaste Castricummers voltooien een fietstocht rond het IJsselmeer en brengen ruim 3000r bijeen voor de stichting Muttathara. Juni 4 Eerste Grand Prix-zege van motorcoureur Hans Spaan bij wedstrijden op de Salzburgring in Oostenrijk. 9 Officiële opening van de verbouwde prot. chr. basisschool Het Rinkelven. 10 Peuterspeelzaal 't Drempeltje viert 20-jarig bestaan. 11 Nieuw Nederlands record speerwerpen gevestigd door Ingrid Lammertsma. 12 Straatvoetbaltoernooi op sportpark Wouterland voor de 5e keer van start. 14 Rioleringswerken in o.a. Torenstraat en Kon. Wilhelminalaan in uitvoering. 21 Hedy van Ladesteijn wordt tijdens de ledenvergadering van de V.V.V. in de bloemetjes gezet vanwege haar 12 1/2 jarig ju bileum als hoofdinformatrice. 23 De Wereldwinkel opent de deuren van haar nieuwe winkel aan de C.F. Smeetslaan. 24 Hans Spaan schrijft race-historie met een overwinning in de 125 cc klasse op de Asser TT. Hij wordt in Castricum gehuldigd. 29 De gemeenteraad besluit terug te komen op eerdere besluiten tot woningbouw achter de St. Pancratiuskerk, Bremlaan en op het terrein tussen Brink en Ruiterweg. Deze gebieden zul len dus groen blijven. Juli 1 Receptie van de toneelvereniging St. Pancratius ter gelegen heid van het vijftig-jarig bestaan. Drie leden die zich veertig jaar voor de vereniging hebben ingezet Thijs Geerts, Aad Noordover en Chris Temme worden gehuldigd. September 2 Opening van het door leden van Perspectief geheel opge knapte atelier in de oude Duinrandschool door wethouder J. Postma. 2 Grote belangstelling bij de opening van het nieuwe biljartcen trum van de gebr. Veldt aan het Raadhuisplein. 2 Pastoor J.van Diepen geïnstalleerd. 8 Receptie van de heer C.P. v.d. Laan ter gelegenheid van diens 25-jarig dienstverband bij bouwbedrijf A.C. Borst. 9 Grote reünie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Paulusschool. 12 Het Zonnehuis, Nederlands eerste premie-koopwoning die door zonnecellen geheel onafhankelijk is van het electrici- teitsnet, geopend door Prins Claus. Het eerste officiële ko ninklijk bezoek in de geschiedenis van Castricum. 16 Opening van het nieuwe kantoor van de Volksuniversiteit aan het Kooiplein. 21 De raad stemt in met het plan voor herbouw van het zwembad en verstrekt een geldlening. 23 Open dag in De Kern ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrum van de stichting Dorpshuis De Kern. 25 De heer J.C. Twisk ontvangt een koninklijke onderscheiding in verband met zijn medewerking gedurende 60 jaren aan de begrafenisvereniging St. Barbara. 29 Officiële opening van de woongemeenschap voor ouderen "Op de Kordewagen" 30 Viering 25-jarig bestaan van het bejaardencentrum De Boogaert. 55

Jaarboek Oud Castricum | 1990 | | pagina 55