Kroniek 1989 van de gemeente Castricum Januari 1 Castricum telt 22433inwoners; 84 minderdanopl januaril988. 2 Nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis. In het raadhuis is een kleine expositie ingericht, waarin ver schillende aspecten van het gemeentelijk bedrijf getoond worden. 7 De 17e editie van de Halve marathon van Egmond is na 14 km door de duinen naar Castricum aan Zee en 7 kilometer strand gewonnen door de Deen Hendrik Jórgensen. 7 De woningbouwvereniging Goed Wonen is gescheiden van de woning bouwvereniging St.Jozef en ter gelegenheid van de vestiging in een nieuw kantoor aan de Anna Paulownastraat is een druk bezocht open huis gehouden. 7 Receptie in de nieuwe vestiging van het transportbedrijf Eg- mond en Oudhoff op de Castricummer Werf. 8 Kees en Corrie Lute hebben na 25 jaar de exploitatie van snackbar De Klomp aan de Van der Mijleweg overgedragen aan de heer v.d. Wel. 16 Een bliksemaktie van leerlingen van de Agrarische school voor Unicef heeft 14000, opgebracht. 23 Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van het Castricums Ondernemers Verbond ontvangt de heer S. Quax uit handen van de heer Th. Weda de zilveren speld van het Koninklij k Ne derlands Ondernemers Verbond. 28 Nieuw tafeltenniscentrum van de Tafeltennisvereniging Castricum ondergebracht in een voormalige kleuterschool aan de Gobatstraat geopend. Februari 1 De heer W. van Sijtveld chef technische dienst van de N Z H ontvangt een Koninklijke onderscheiding. 4 Grote Carnavalsoptocht in de straten van Castricum. 23 Na een langdurige voorbereidingstijd heeft de gemeenteraad besloten tot herbouw van het zwembad De Witte Brug op de oude lokatie aan de Van Rensdorpstraat. Voor het CDA, voorstander van een zwembad bij de sporthal De Bloemen, was dit aanleiding om de samenwerking in college- verband met VVDen P.v.d.A/PPRop te zeggen. Wet houder Martens stapt op als wethouder. 24 Concert van het Volendams operakoor in de Pancratiuskerk. 54 Maart 4 Meer dan 30 pas geplante boompjes in de Dorpsstraat en de Willem de Rijkelaan zijn door jeugdige vandalen afgebroken. 4 De dirigent/organist van diverse kerkkoren van de St.Pancra- tiusparochie de heer J.W. Hoogland ontvangt de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. 11 De heer T.A.J.Rouwhorst (D'66) wordt tot wethouder gekozen. 15 In Castricum wordt een jeu de boulesclub opgericht. 17 Kunst-uitleen in de bibliotheek van start. 18 De E.H.B.O. vereniging Cito viert haar 60-jarig bestaan. Mevr. P. Teiwes en de heer N. van Staveren worden onder scheiden met de zilveren legpenning 24 De Lentebeurs in sporthal en tennishal trekt een record aantal bezoekers. Meteen helicopter worden rondvluchten boven Castricum gemaakt. 25 Ongeveer 150 Castricummers nemen d.el aan een jumelage- bezoek aan Balatonfüred in Hongarije. 26 De Castricumse afdeling van de Volle Evangelie Gemeente wordt opgeheven. De heer A. Stemfoort gedurende 24 jaar het gezicht van de afdeling, is voorganger bij de laatste ere dienst in dorpshuis De Kern. 30 Informatiemarkt voor ouderen in De Santmark georgani seerd door de Stichting Dienstverlening Ouderen. April 5 Leerlingen van de Augustinus- en de Hoeksteenschool plan ten boompjes in de wijk Albert's Hoeve in het kader van de Nationale Boomfeestdag. 12 Kees en Bertus Beentjes stoppen na 33 jaar met de exploitatie van hun groentewinkel aan de Torenstraat en gaan van hun vrije tijd genieten. 15 Annemieke Veldt van de gymnastiekvereniging Vios behaalt zilver bij de provinciale kampioenschappen van het Konink lijk Ned. Gymnastiekverbond. 27 De gemeenteraad besluit tot afschaffing van het Eerste Deuntje bij de jaarlijkse kermis in Bakkum. Vele protesten klinken op. 29 Gevarieerd Koninginnedag-programma rond de Brink. Ver der vrijmarkt en optreden muziekgroepen bij de Bakkerij en de traditionele autopedrace bij Geesterduin. 29 Groepscommandant Rijkspolitie H.A.Tiesinga en de heer J.P. Groot ontvangen een koninklijke onderscheiding.

Jaarboek Oud Castricum | 1990 | | pagina 54