Voorwoord Dit stukje wordt altijd vlak voor het ter perse gaan van het jaar boekje geschreven, zodat dit eigenlijk als het laatste woord beter tot z'n recht zou komen. Het voordeel hiervan is dat je nog even op de actualiteiten kunt terugkomen van iets dat net is gebeurd. Zo hebben we net de vijfenveertigste herdenking van de bevrij ding achter de rug met een tentoonstelling in de hal van het ge meentehuis, als bijdrage van de Werkgroep aan de viering van de vijfde Mei. De tentoonstelling was evenals de bijbehorende dia presentatie een groot succes, wat bleek uit het grote aantal bezoe kers en de reacties die we kregen. Dat ook veel scholen in klassi kaal verband de expositie bezochten en niet alleen belangstelling hadden voor het gebodene maar ook voor het doen en laten van de Werkgroep gaf ons grote voldoening. Onze plannen om te komen tot een Oudheidkamer in Castricum kunnen we wel vergeten nu het oude Gemeentehuis verhuurd is aan de Stichting "Het Noordhollands Landschap"Het pand heeft hiermede weliswaar een bestemming gekregen waardoor het behouden blij ft voor de gemeenschap, maar voor onze werk groep blijft er geen andere mogelijkheid over dan ons "terug te trekken" op onze oude vestiging aan de Geversweg en ons te be zinnen op wat er van dat gebouwtje als werkruimte, met onze be perkte middelen, nog te maken is. De werkgroep heeft hulp aangeboden gekregen van de Lion's club Castricum-Heemskerk, die ons, evenals onze zuster vereni ging in Heemskerk, met raad en daad wil bijstaan. Bladerend in de voorgaande jaarboekjes kwam ik nog een stukje tegen over de grenspaal, die gestaan heeft op de grens van Bak- kum en Egmond. Inmiddels heb ik bericht ontvangen van het ge meentebestuur van Castricum dat het opnieuw laten vervaardi gen van een hardstenen paal vrij kostbaar is en dat besloten is niet tot herplaatsing over te gaan (het zou dan ook een nieuwe paal worden, die nooit de historische oude paal kon vervangen). In dit jaarboekje, naast de jaarlijks terugkerende hoofdstukken, een artikel over het onderwijs na 1940 (een vervolg op het artikel in het 1 le jaarboekje), een artikel over de jacht, de dorpssmederij en in de rubriek Wie was... ditmaal Dr. Leenaers. In de jaarlijkse genealogie wordt de Castricumse familie De Graaf uitgebreid behandeld. G. van Geenhuizen voorzitter. 1944 of1945 Kinderen van de Augustinusschool aan de A Ikmaarderstraatweg, waar meester P. van Westen toen hoofdonderwijzer was. Kinderen o.a. van de families de Rooij, v.d. Himst, Glorie en Liefting. (collectie L. Zonneveld)

Jaarboek Oud Castricum | 1990 | | pagina 2