tekende de lig gelegde nkrans een lat het een iW uit blauw- >as met drie De tweede plaggenkonstruktie bevond zich lOOcm zuidelij ker, gedeeltelijk in de wand van de sloot, die de scheiding vorm de van de eerste en twee uitgraving. Onder de gestapelde zoden bevond zich geen ton of enig ander houtwerk. De vulling bleek te bestaan uit wat een mestpakket genoemd kan worden. De vraag of een 'beerput' zo dichtbij een waterput wel aanvaard baar was, lijkt niet aan de orde geweest te zijn. Een tiental meters noordelijker bevond zich eveneens een konstruktie van gestapelde zoden met een maximale hoogte van 40cm. Onder de gestapelde zoden werd een houten raam werk aangetroffen, welke een slordig vierkant van ca. 80cm vormde. Een vierde plaggenkonstruktie is niet onderzocht. Het wandprofiel van de tweede uitgraving vertoonde tot onge veer 3 meter een prachtige gelijkmatige struktuur van blauw- zandlagen met en zonder schelpen en afgewisseld met sliblaag- jes en vegetatiebandjes. Oude sloten en mogelijk natuurlijke wa terlopen hebben in de zo regelmatige struktuur diverse hevige verstoringen veroorzaakt. In een van die waterlopen werd in de vulling veel huttenleem aangetroffen en werden enkele Middel eeuwse (9e-10e eeuw) scherfjes gevonden. Het derde tot en met zesde vlak Mede door de slechte weersomstandigheden konden deze vlak ken moeilijk op archeologische bijzonderheden gekontroleerd worden. Het derde vlak leverde enkele late kogelpotscherven op. Als oppervlaktevondst werd in het zuidelijk gedeelte van het vijfde vlak een bandoor van een Pingsdorf-pot gevonden alsme de een scherf van een Siegburg-kan. Aan beide zijden van de oprit naar boerderij 'Kronenburg' werd in het vijfde en zesde vlak, als vulling in oude waterlopen, vooral veel rood aardewerk en steenwerk gevonden. De vulling bestond onder anderen uit schotel- en bakpanfrag- menten uit de 14e-15e eeuw (zie afbeelding 11). Het meest bijzon der is een schotelfragment met een ingekraste voorstelling van een wapenschild, waarin het motief van een duif goed te her kennen is. (zie afbeelding 12). Waarschijnlijk moet de schotel ge rekend worden tot de groep der fantasie-heraldiek en be schouwd worden als een laat 15e eeuws of zelfs 16e eeuws pro- dukt. Andere uit de schervenmassa, geselekteerde vondsten zijn: 2 kommetjes met oortjes; 1 klein schaaltje en 2 dubbelorige niet volledige grapen. Dit rode aardewerk is te dateren in de 16e eeuw (zie afbeelding 11). Resten van een grote kan met een hoogte van 35cm van blauw grijs aardewerk uit waarschijnlijk de 14e eeuw (zie afbeelding 13). Afbeelding 12 Schotelfragment met wapenschild, techniek. (15e - 16e eeuw). uitgevoerd in slib-kras- Afbeelding 11 Rood aardewerk (14e - 16e eeuw). Afbeelding 13 Grote kan van blauwgrijs aardewerk. Hoogte: 35 cm. 7

Jaarboek Oud Castricum | 1989 | | pagina 7