OKTOBER 1 Afscheidsreceptie ter gelegenheid van het vertrek van de heer T. de Vries als direkteur van de prot. chr. basisschool De Kandelaar. De nieuwe direkteur wordt de heer De Wispelae- re en adjunct-direkteur mevr. Nijk. 8 Afscheidsreceptie ter gelegenheid van het vertrek van mevr. Truus Dijkstra die 20 jaar het secretariaat van de gym- nastiekverenging DOS heeft gevoerd. 14 Viering van het 40-jarig jubileum van de Castricumse Red dingsbrigade De Strandlopers. De scheidende voorzitter de heer P.A. Veldt ontvangt een koninklijke onderscheiding. 21 Gedeputeerde G. de Boer slaat de eerste paal voor een bij zonder project de z.g. zonnewoning van het Prov. Bureau voor Energiebesparing. Het huis zal door toepassing van zonnecellen volledig onafhankelijk zijn van het electrici- teitsnet. 28 De heer L.H. Scholten neemt na 42 jaar bestuurslid en hoofd- technische dienst te zijn geweest, afscheid van de R.K. Wo ningbouwvereniging St. Joseph. De heer Scholten wordt geëerd met het erebestuurslidmaatschap van de vereniging. NOVEMBER 1 Opening Vrijwilligers Vacaturebank van de Gemeenschaps raad. 1 Tijdens de jaarvergadering van de brandweer worden door de burgemeester onderscheidingen uitgereikt aan J. Hartog en P. Zomerdijk voor resp. 25 jaar en 20 jaar brandweer dienst. 3 Officiële opening van 11 nieuwe winkels in het winkelcen trum Geesterduin. 4 De super-langeafstandshardloper Ron Teunissen wordt op het gemeentehuis gehuldigd voor zijn tweede plaats in de "Spartathlon" een 255 kilometer lang parcours tussen Athe ne en Sparta. 5 Manifestatie in de Maranathakerk over vrouw en werk van de 5-jarige stichting "Vrouwen in Beweging". 11 De poppenspeelster Marijke Meijer krijgt de Jan Nelissen- prijs uitgereikt voor haar produktie "Klaasje, Ergens An ders". 18 De groenten- en fruitwinkel van de familie Stengs bestaat 50 jaar. 19 Officiële opening van de vernieuwde Dorpsstraat door het gemeentebestuur met hulp van Sint Nicolaas. 22 Afscheid van de heer J. Joosse van personeel en bewoners van het bejaardencentrum De Santmark. Hij was vanaf 1964 voorzitter van het bestuur. Zijn opvolger wordt mr. M.W.H. van Eekhout. 25 Afscheid van de heer P.L. Breetveld van de dienst gemeente werken na een 35-jarig dienstverband. 30 Door wethouder mevr. Postelmans-Blankemeijer wordt de sleutel uitgereikt aan de toekomstige bewoners van het pro ject van 53 premie-huurwoningen van Delta Lloyd in de wijk Albert's Hoeve. DECEMBER 1 Oprichtingsbijeenkomst van een aktie-groep voor herbouw van het zwembad op de lokatie waar eens "De Witte Brug" stond. 2 De parkeergelegenheid bij het station is uitgebreid met 90 plaatsen aan de westkant. 9 Mevr. G. Ruijter-Bot viert haar honderdste verjaardag. 16 De huisarts C.A. van Leesten valt een overweldigend af scheid ten deel. Maar liefst 1400 mensen drukken hem de hand. De scheidende dokter wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 22 Mevr. J. Bedeke-Schoen viert haar honderdste verjaardag. 24 Opening 2-jaarlijkse Kersttentoonstelling van Perspectief door Julia Wennekes. 28 Bij zijn afscheid van het provinciaal ziekenhuis wordt de ak- tiviteitenbegeleider de heer W. van Willigen koninklijk on derscheiden. 29 Na een ingrijpende verbouwing wordt het postkantoor hero pend. C. G. Bakker-van der Wolff N. A. Kaan 48 TIPOS vormgeving drukwerk - castricum

Jaarboek Oud Castricum | 1989 | | pagina 48