47 23 Jumelage-overeenkomst wordt ondertekend door de burge meesters van Balatonfured en Castricum. 29 De familie Ulder herdenkt het feit dat al 25 jaar een strand- restaurant wordt geëxploiteerd. 30 De heer Bas Bruinsel ontving een Koninklijke onderschei ding voor zijn inzet tijdens vele koninginnedagen en voor de toneelvereniging Forento. De heren J.H. van Eersel, J.M. Boogers, W.C. Broomans en E.L. Bart worden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. MEI 3 Brandingssurfvereniging Freakwave opgericht. 4 Taxicentrale Tervoort stopt met de uitvoering van de ambu lancedienst. Deze dienst wordt overgenomen door de Ambu lancedienst Kennemerland. 6 Open dag op het bedrijfsterrein Castricummer Werf ter gele genheid van de opening van 5 nieuwe bedrijfspanden. 14 Tijdens de nationale twirlkampioenschappen in Arnhem wordt Paulien Ras nationaal kampioene. 15 De rijwielhandel van J.H. Zijlstra aan de Mient bestaat 50 jaar. 15 De organist van de Ned. Hervormde Kerk Jan Vesseur wordt gehuldigd wegens zijn 25-jarig jubileum. 15 Een weekend met temperaturen omstreeks 25° Celcius. Lan ge files op de Zeeweg en duizenden mensen op het strand. 19 De openbare Duinrandschool is na een verbouwing in ver band met integratie met de kleuterschool Kleuterduin door wethouder Postma heropend. JUNI 9 Afscheid van de heer Chr. C. van Keeken als direkteur van De Santmark. Tijdens de receptie ontvangt de heer Van Kee ken een groot bedrag dat overeenkomstig zijn wens wordt besteed voor de adoptie van een kind via het Foster Parents Plan. 11 De Montessorischool viert het 1214-jarig bestaan. 18 Voor de zesde keer in 18 jaar tijd werd de Wereldwinkel her opend; deze keer in verband met het feit dat het documenta tiecentrum geheel is vernieuwd. 24 Receptie ter gelegenheid van de uitbreiding van Jac.P. Thijs- secollege met een vwo-afdeling. Ruim 20 jaar is er door ouders, direktie en gemeentebestuur voor geijverd. 25 Het Nederlands elftal is Europees kampioen geworden. Er ontstaat in heel het land een uitbundige feestvreugde. Ook in Castricum gaat iedereen de straat op, vooral in de Dorpsstraat was het groot feest. 30 Een door 5840 handtekeningen ondersteunde petitie om tot een spoedige herbouw van het zwembad te komen wordt voor de raadsvergadering aan het gemeentebestuur aange boden. JULI 14 Mevr. C.H.J. Seignette en de heer W. Schutz beiden werk zaam op het gemeentelijk bureau huisvesting verlaten de ge meentedienst wegens vervroegde uittreding. 16 Zuivelhandel Bos vestigde zich 50 jaar geleden aan de Dorpsstraat. 18 Na een onderbreking van bijna 2 jaar zal er weer een eigen ziekenomroep van start gaan in het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch. 19 Exploitanten van de strandpaviljoens zijn ten einde raad van- weg het slechte weer. 27 Mevr. J. Bron-Bruinsma vierde haar honderdste verjaardag. 31 Zuidamerikaans festival waaraan een negental horecabedrij ven in de Dorpsstraat meedoen. AUGUSTUS 20 De heer P.C. Oudhoff viert zijn 40-jarig zakenjubileum. 20 NCRV's Kerkepad trekt duizenden bezoekers langs kerken en kapellen in de kuststrook, waaronder de Ned. Hervormde Kerk in Castricum. 21 De Kampeer Vereniging Bakkum viert haar 40-jarig bestaan met een druk bezochte kermis op het sportveld van het kam peerterrein. SEPTEMBER 1 De heer G. van Geenhuizen ontvangt een Koninklijke onder scheiding in verband met zijn afscheid van Alpha Enginee ring te Beverwijk. De heer T.J.A. Dijkman eveneens ter gelegenheid van zijn vertrek bij de Bloembollenkwekerij van J. Valkering Zonen te Limmen. 2 Na een proces van enkele jaren is via een notariële akte de fusie gerealiseerd tussen de Stichting Muziekschool Castri cum en de Stichting Creativiteitscentrum. Eveneens bij de fu sie betrokken zijn de Culturele Werkgroep Castricum en de commissies Kunstzinnige Vorming Basisonderwijs en Voort gezet onderwijs. De naam van de nieuwe stichting luidt Stichting Kunstzinnige Vorming Castricum. 4 De heer J.A. Middelhoff, ere-burger van Castricum is op 72-jarige leeftijd overleden. Hij was bijna 32 jaar in dienst van de gemeente Castricum en vervulde vele functies in di verse besturen. 9 Overdracht van een bronsplastiek van de beeldhouwer Ar- thur Spronken aan het gemeentebestuur. Het beeld wordt geplaatst bij het gemeentehuis. 17 De Ned. Hervormde Kerk is te bezichtigen in het kader van de landelijke monumentendag. 23 Tijdens een informele bijeenkomst in het gemeentehuis wor den twee sportkampioenen gehuldigd. Dit waren de houdster van het Ned. record speerwerpen Ingrid Lam- mertsma en de Ned. Kampioen motorrijden in de 125 cc klasse Hans Spaan.

Jaarboek Oud Castricum | 1989 | | pagina 47