Kroniek 1988 van de gemeente Castricum JANUARI 1 Castricum telt 22433 inwoners, 84 minder dan op 1 januari 1987. 2 De heer H.A. Geerts ontvangt een Koninklijke onderschei ding ter gelegenheid van zijn pensionering. 16 De Agrarische school te Castricum bestaat twintig jaar. 17 Na een thuiswedstrijd tegen het Leidse Diok herovert de Castricumse Rugbyclub de landstitel. 19 Een naaktschilderij van Arthur van den Berg dat door de kunstenaarsvereniging Perspectief als blikvanger voor een tentoonstelling in het gemeentehuis was opgehangen moet op last van het gemeentebestuur worden verwijderd. Het rel letje wordt vervolgens landelijk nieuws. 30 Duizend oud-scholieren van de Cuneraschool beleven een grote reünie. FEBRUARI 1 Ter gelegenheid van de 50e verjaardag van koningin Beatrix zijn door leden van het college van burgemeester en wet houders linden geplant in het plantsoen aan de Schelgeest en in de groenstrook bij het gemeentehuis. 13 Met een optocht en een feest in het gemeentehuis werd het Castricums Carnaval geopend. Drie Castricummers kregen de Orde van de Luie Bul uitgereikt. Dat waren Ben Manshan den trainer van de Rugbyclub, G. Beukman van het provinci aal ziekenhuis Duinenbosch en C.G. van Keeken, scheidend direkteur van het bejaardentehuis De Santmark. Het insigne voor 20 jaar brandweerdienst is uitgereikt aan de heren A. Sprengers, J. Brakenhoff en J. Weda. De heren A. Bijman, A. Houtenbosch en H. Veldt ontvingen een ere teken voor 15 jaar trouwe dienst. 23 Oprichtingsvergadering van de vereniging van Patiëntenbe langen. 24 P.W.N. start met aanleg project diepteinfiltratie in het duinge bied. MAART 6 Viering vijftien jarig bestaan van de Castricumse damesvoet balvereniging. 10 Periodiek werkbezoek van de Kamer van Koophandel, waar bij van de kant van de ondernemers wordt gepleit voor mo dernisering van de beide campings en grootschaliger recreatievoorzieningen. 13 Viering 15-jarig bestaan van de Judovereniging Castricum. 18 Burgemeester Schouwenaar bestuurt een antieke stoomwals in de Dorpsstraat, waarmee officieel een start wordt ge maakt met de uitvoering van de herinrichting van deze straat. 19 De Projectgroep Arbeidsuitgeschakelden viert het tienjarig bestaan met o.a. een informatie- en rommelmarkt. 23 De 83-jarige mevr. A. Poel-Duijn, geassisteerd door de net 4 jaar geworden tweeling Robert en Richard Veldt oudste resp. jongste (ex) kleuter verrichten de heropening van de ge heel verbouwde Augustinusschool. 26 Leden van de Ned. Jeugdbond van de Natuurstudie houden een schoonmaakaktie op het strand. 30 Leerlingen van "De Klimop" adopteren het oorlogsmonu ment voor de gevallenen. 30 Het pand van de oude melkfabriek "De Holland" aan de Breedeweg hoek Schoutenbosch, waarin laatstelijk de druk kerij Boesenkool was gevestigd, is gesloopt. Op deze plaats komt een appartementen gebouw. APRIL 5 Ruim 17.000 bezoekers heeft de derde Castricumse Lente- beurs getrokken. 6 De heer Jaap Beentjes ex-tuinder is honderd jaar geworden. De heer Beentjes is een groot fan van Toon Hermans en hij ontving tot grote verrassing van deze cabarettier een per soonlijk voor hem geschreven gedicht. 8 Het nieuwe onderkomen van het Castricumse Rode Kruis in de voormalige kleuterschool Kinderkaravaan is door wet houder Postma geopend. 9 Tentoonstelling en ruilbeurs t.g.v. het 40 jarig bestaan van de Postzegelvereniging. 12 Officiële opening door de burgemeester van het nieuwe ge bouw van de r.k. basisschool Cunera in Bakkum. De nieuwe school verving de z.g. Finse noodschool, een gebouw dat ruim 39 jaar dienst heeft gedaan. 15 Receptie ter gelegenheid van het afscheid van mevr. Etty Mader oprichtster en negentien jaar lang directrice van het Castricums Creativiteitscentrum. 16 Toneelvereniging Forento viert 25-jarig bestaan met een groot jubileumstuk. 19 Ontvangst van 150 Hongaarse gasten in het kader van de ju- melage met Balatonfured. Zij worden ondergebracht bij gast gezinnen en hun wacht een uitgebreid programma. 22 Wethouder mevr. M.J. Postelmans-Blankemeijer slaat de eer ste paal voor de woongemeenschap van ouderen aan de Pr. Hendrikstraat. 46

Jaarboek Oud Castricum | 1989 | | pagina 46