Voorwoord T Castricums monument heeft in het jaar 1988 volop in de belang stelling gestaan doordat het N.C.R.V. programma 'Kerkepad' in de maand augustus de kerk in de route had opgenomen; op de nationale Monumentendag in september was de kerk eveneens geopend. Op beide evenementen was de Werkgroep Oud Castri- cum met een kleine presentatie aanwezig, die veel belangstel ling heeft getrokken. Het waren niet alleen Castricummers die tijdens Kerkepad de tentoonstelling bezochten, ook veel mensen van buiten de plaats toonden interesse voor het werk van onze Werkgroep. Jammer dat wij er nog niet in zijn geslaagd om in onze gemeen te een oudheidkamer van de grond te krijgen. Pogingen om sa men met anderen, zoals de WV. en de Volksuniversiteit, in het oude Gemeentehuis te komen, hebben nog niet tot resultaat geleid. Een ander, weliswaar klein, monument, dat niet op de Monu mentenlijst staat, was ik opeens kwijt in 1988. De grenspaal die sinds jaar en dag op de grens tussen Castricum en Egmond aan de Heereweg stond, was opeens verdwenen. Een hardstenen paal van zo'n dertig centimeter diameter neem je nou niet zo gemakkelijk mee achter in de auto, zodat er naar mijn gevoel toch wel iets anders aan de hand moest zijn. Navraag bij de Dienst Gemeentewerken van zowel Castricum als Inl Egmond leverde echter niets op. Ook bij het Hoogheemraad schap en bij de Provincie kwam er geen oplossing voor de ver- In dwenen paal. Tot slot leverde één van de aanwonenden de gr£ oplossing. De paal was in de zomer van 1987 aangereden door gel een grasmaaimachine en in drie stukken gebroken. Waar de inv stukken gebleven waren kon mij echt niet verteld worden. Een In brief van mij aan B&W van de Gemeente Castricum in februari wo j.1. met de vraag om een herplaatsing is tot nu toe onbeant- del woord gebleven. Hoe dan ook, ik hoop dat er eens een goede mc gelegenheid is om, eventueel samen met de Gemeente Egmond, Vai de grenspaal weer in ere te herstellen. bri On Terug naar het voor U liggende jaarboekje. De redactie, onder are aanvoering van S.P.A. Zuurbier, heeft getracht er dit jaar weer He voor iedereen iets van zijn gading in te krijgen. Zo is er een arti- boi kei van archeologische opgravingen aan de Heemstederweg, over het bestuur van de Castricummer Polder, Wie was Kapi tein Rommel - de meesten van ons hebben hem wel gekend of anders wel van hem gehoord, het tweede deel van de genealo gie van de familie Brakenhoff en natuurlijk de vaste rubrieken 4 Castricum Honderd jaar geleden, ons jaarverslag en de kroniek !vw 1988. Ik wens U veel genoegen met ons jaarboekje. G. van Geenhuizen 2

Jaarboek Oud Castricum | 1989 | | pagina 2