W&L-r *r '- 4 i_ Dagelijks had Rommel kontakt met zijn moeder, een sterke per soonlijkheid, die in de familie een centrale plaats innam/o/b. 14) Hij verwende haar graag met b.v. de eerste rijpe aardbei uit zijn tuin of een van de eerste kievitseieren. Kinderen uit de buurt kregen van „oma" vaak snoepjes. Een keer wandelde er een schoolklas door de Burg. Mooijstraat. Rommel stuurde de kinderen met schooljuffrouw de tuin in en liet ze daar een wandelingetje maken om de vijver. Intussen zorgde hij ervoor dat er snel een zak snoep werd gekocht die zijn moeder aan de kinderen kon uitdelen. Op 24 februari 1957 overleed Antje Vis op 98-jarige leeftijd. De uitvaartdienst vond plaats vanuit de Hervormde Kerk in Lim- men, waar zijn op 18-jarige leeftijd ook getrouwd was. Op 2 april 1957 trad Albert alsnog in het huwelijk met zijn part ner Helena Plas. Afbeelding 13 Albert Rommel voert zijn zwanen. Afbeelding 14 Mevrouw Rommel-Vis en dochter Bets, staande voor de villa Sonnevanck en het tuinhuis, dat nu bij het bejaardencentrum De Boogaert is geplaatst, (collectie Heideman). Nog geen jaar daarna op 22 januari 1958 overleed Albert Rom mel. Hij werd opgebaard in de leegstaande villa Sonnevanck en vele dorpsgenoten kwamen hem de laatste eer bewijzen. Zijn urn is geplaatst op het graf van zijn moeder en stiefvader op het kerkhof van de Hervormde Kerk te Limmen. De villa Sonnevanck werd verkocht en afgebroken. De tuin en „Achter Bornholm" zijn er nog altijd. De gemeente is er nu de eigenares van. Hopelijk blijft het geheel bestaan als mooie her innering aan onze kapitein Rommel. N.A. Kaan Bronnen: - Informatie van A.G.J.A. Rommel te Den Helder en de heer J.F. Rommel te Alkmaar. - Voorts van mevrouw S. Rommel-Twisk te Castricum en de heren J. Rommel en W. Rommel te Limmen. - Gesprekken met de heer Wim Kuys, mevrouw Zus Kuys en Dirk Schotvanger te Castricum. - Gemeente-archief Vlissingen. - Gemeente-archief Rotterdam. - Archief Koninklijke Ned Lloyd Groep N.V. Rotterdam. - Direktie Personeel Koninklijke Marine te 's-Gravenhage. - Directoraat Scheepvaart en Maritieme Zaken, Min. Verkeer en Waterstaat te Rijswijk. - Maritiem Instituut De Ruyter te Vlissingen. - „Van barkschip tot Willem Ruys" Gedenkschrift Rodderdam- sche Lloyd. - „Varen in oorlogstijd", de lotgevallen van de Ned. Koopvaardij in de 2e wereldoorlog; S.J. Graaf van Limburg Stirum 1947. - „De Ned. Koopvaardij in de 2e wereldoorlog"; L.L. von Mün- ching 1986. - „De geschiedenis van de Nederlandse Koopvaardij in de Tweede Wereldoorlog"; K.W.L. Bezemer. 29

Jaarboek Oud Castricum | 1989 | | pagina 29